Jeden czy dwa wnioski

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 30 sty 2015, 11:11

Kobieta 3 dzieci (ojciec dzieci nie żyje) jest w związku konkubenckim z Panem który ma 2 dzieci z poprzedniego związku Jest rozwiedziony). Pan i Pani mają jedno dziecko wspólne. Czy dobrze mi się wydaje, żeby Pani złożyła jeden wniosek na 3 dzieci z poprzedniego związku, a Pan na 3 dzieci (2 z poprzedniego i 1 z Panią). Z góry dzięki za odpowiedź.
bietka333:-)


Napisano: 30 sty 2015, 11:42

jeżeli sa w konkubinacie to karta dużej rodziny przysługuje tej kobiecie i jej dzieciom, bo jest matką trojga dzieci, panu nie przysługuje i jego dzieciom też nie bo nie jest ojcem trojga dzieci tylko dwójki.
kama1311

Napisano: 30 sty 2015, 12:19

Oczywiście, że temu panu również przysługuje KDR ponieważ ma dwoje dzieci z poprzedniego związku i jedno dziecko z konkubentką czyli jest ojcem 3 dzieci Pan składa wniosek o KDR wpisując siebie i 3 dzieci z tym że np. we wniosku nie zaznacza że ubiega się o KDR dla tych dzieci tylko dla siebie.
ira

Napisano: 30 sty 2015, 13:24

kama1311 pisze:jeżeli sa w konkubinacie to karta dużej rodziny przysługuje tej kobiecie i jej dzieciom, bo jest matką trojga dzieci, panu nie przysługuje i jego dzieciom też nie bo nie jest ojcem trojga dzieci tylko dwójki.
Koleżanka ira ma racje jeżeli maja wspólne dziecko to Pan też ma wtedy 3 dzieci
naitsyrk85
Starszy referent
Posty: 822
Od: 27 cze 2013, 10:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: Świat, Polska

Napisano: 30 sty 2015, 13:33

na stronie ministerstwa jest:
Czy uprawnienia wynikające z programu przysługują osobom tworzącym związki nieformalne?

Tak, o ile każda z osób tworzących związek nieformalny jest rodzicem co najmniej trojga dzieci. Zatem w sytuacji, gdy w związku nieformalnym partnerzy mają wspólnie troje dzieci, to każde z nich jest rodzicem trojga dzieci i każdemu z nich przysługiwać będą uprawnienia. Natomiast w przypadku, gdy któryś z partnerów nie jest rodzicem trojga dzieci, wówczas uprawnienia nie będą mu przysługiwały. Np. w związku nieformalnym kobieta ma dwoje dzieci, a mężczyzna ma troje dzieci, wśród tych dzieci jedno dziecko jest wspólne - w takiej sytuacji uprawnienia wynikające z programu przysługiwać będą wyłącznie mężczyźnie (gdyż on jest rodzicem trojga dzieci). Uprawnienia wynikające z programu przysługują temu partnerowi, który jest rodzicem trojga dzieci (mogą być to dzieci z różnych związków). Inaczej natomiast kształtuje się sytuacja małżonka rodzica. Małżonkowi rodzica, w przypadku, gdy rodzic ma co najmniej troje dzieci, przysługują uprawnienia, nawet jeżeli małżonek ten nie ma żadnego własnego dziecka.
kama1311

Napisano: 30 sty 2015, 13:35

przepraszam za pierwszą odp. karta przysługuje Pani i Panu
kama1311

Napisano: 30 sty 2015, 14:25

Czyli Pan nie może się ubiegać o kartę dla swojej trójki (2+1) dzieci? Jedno jest wspólne z panią, i razem wychowują. Dwójka dzieci z poprzedniego małżeństwa Pana, jedno jest z Panem, drugie z jego byłą żoną. Strasznie wszystko to skomplikowane:-)
bietka333:-)

Napisano: 02 lut 2015, 14:53

co do prawa do katy nie mam wątpliwości, ale mam wątpliwość techniczną rejestrowania takiej rodziny.
pani wnioskuje o karte dla siebie i trójki swoich dzieci
natomiast pan składa wniosek o kartę dla siebie i swoich dzieci (wyłącznych) i jedynie wykazuje wspólne dziecku ze ma ale bez wnioskowania o karte (tylko potwierdza uprawnienie)
Czy te rodziny mają różne numery - czy pan i jego dzieci dodajemy do rodziny konkubiny i jej dzieci?
jak potem liczyć dotacje dla gminy ?
mes


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny