Moim zdaniem podniecacie się, a przypuszczam, że nawet nie mieliście okazji przyjrzeć się obsłudze oprogramowania do ustalenia dodatku osłonowego.
To wszystko o czym debatujecie i macie prawdopodobnie słuszne wątpliwości zniknie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, gdy wpiszecie do nowego oprogramowania dane z wniosku wypełnionego przez wnioskodawcę. Wówczas może się okazać, że system przepuści Was dalej do zweryfikowania niektórych informacji w innych źródłach lub system sam to zrobi, ponieważ danych o człowieku jest wszędzie sporo, jeśli oczywiście kiedykolwiek o coś wnioskował, coś gdzieś oświadczał , gdzieś zaistniał jako osoba rozliczająca się z dochodów oraz zaistniał jako wydatkujący te dochody na swoje pojedyncze gospodarstwo domowe w postaci opłaty za energię lub gaz itp.itp..
To system / nowe oprogramowanie lub moduł do istniejących oprogramowań na których już pracujecie do ustalania dodatku osłonowego winien zrobić za Was więcej niż Wy sami i zapewne tak będzie czego Wam życzę oprócz zdrowia w Nowym Roku.
p.s.
Definicja gospodarstwa domowego widniejąca we wzorze wniosku o dodatek osłonowy (patrz Rozporządzenie):
Zgodnie z art. 2 ust. 14 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1) w związku z art. 411 ust. 10j ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2021 r. poz. 1973, z późn. zm.), gospodarstwo domowe tworzy osoba składająca wniosek o przyznanie dodatku osłonowego, samotnie zamieszkująca i gospodarująca (gospodarstwo domowe jednoosobowe), albo osoba składająca wniosek o przyznanie dodatku osłonowego oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące
i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).