"„Ograniczanie ubóstwa przez skuteczną ochronę socjalną i aktywną integrację społeczną w pracy socjalnej.” " - ktoś to przełoży na z polskiego na nasze?
nikt tego nie przetłumaczy na normalny język?
Z historii OKPS. Jakieś 10 lat temu, gościem OKPS był Prezydent elekt, Lech Kaczyński. Uczestnikami jednej lub kilku OKPS byli również wysłannicy Lecha Kaczyńskiego, pełniącego już urząd Prezydenta RP. VI OKPS: Rozmowom/debacie nt. ustawy o zawodzie pracownika socjalnego przysłuchiwali się wysłannicy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Następnie w trakcie kameralnej rozmowy w halu Domu Pielgrzyma, w której uczestniczyli: Ryszard Majer, Tadeusz Kamiński oraz Liderzy Pomarańczowej Inicjatywy; pracownicy Kancelarii Prezydenta RP wysłuchali oczekiwań, jakie ma środowisko pracowników socjalnych wobec ustawy o zawodzie pracownika socjalnego i samorządzie zawodowym pracowników socjalnych. https://arch.ops.pl/archiwum2/news.php?id=2446 (Tam, Ustawa o zawodzie pracownika socjalnego)do dzibar pisze:dzibar pisze:
a może nowy Prezydent zaszczyci naszą Konferencję, ja wierzę w cuda.
- to nie są ich priorytety.nie ma woli politycznej
W innym zdaniu:dzibar pisze:jeżeli nawzajem siebie obrażamy zamiast współpracować to każdy chce coś ugrać, nie wykorzystujemy zasobów ani możliwości, które nam się stwarza, profanujemy osiągnięcia
Jesteś bardzo niesprawiedliwa tak twierdząc, chyba nawet obrażając kolegów i koleżanki pracowników socjalnych. Nie jest naszą winą, że zarabiamy grosze, a środki europejskie dawały możliwość podratowania budżetów domowych. Dla Ciebie jest to forma przekupstwa - to ciekawy pogląd. Przejawy zazdrości... pogardy...dzibar pisze:Jak tylko trochę pod wozem bo trudności, bo więcej konferencji, bo inni zaczęli przekupywać pracowników socjalnych środkami unijnymi, którymi dysponowali, szastali pieniędzmi na prawo i lewo ściągając łacnych wiedzy pracowników socjalnych i chętnie ściągając pomysły OKPS - czy to było ok?
cdn.