KANCELARIA PRAWNA zamienia ZDO, SZO na ŚP

Strona 1 z 9    [ Posty: 87 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 28 maja 2019, 12:38

Kancelaria radców prawnych z Legnicy przysyła wnioski na świadczenie pielęgnacyjne. Mają pełnomocnictwa tych osób.
Przysłali jeden: mąż nad żoną ma specjalny zasiłek opiekuńczy ( szo ), to przysłali wniosek na świadczenie pielęgnacyjne na męża nad żoną. Odmówiłam, ale dzisiaj przysłali odwołanie.
Przysłali jednocześnie z w/w odwołaniem następny wniosek zupełnie innej osoby na świadczenie pielęgnacyjne córki nad matką, która obecnie pobiera zasiłek dla opiekuna.
Też będę robić odmowę, ale też spodziewam się odwołania.
Chyba jakaś plaga, tylko skąd mają dane, że ktoś ma szo, zdo.
Konto do wpłat podali jednakowe w pierwszym i drugim przypadku.
jada
Stażysta
Od: 01 wrz 2017, 19:23
Zajmuję się: PS/ŚW/FA

Napisano: 28 maja 2019, 13:25

powołują się na wyroki sądowe i TK, a ich klienci są z dość odległego województwa
jada
Stażysta

Napisano: 28 maja 2019, 15:05

Proponuję skontaktować się z beneficjentami SZO i ZDO w celu potwierdzenia danego przez te osoby pełnomocnictwa tej Kancelarii oraz przeprowadzenia (dla świętego spokoju) wywiadu środowiskowego.
Poza tym podejrzany jest ten sam numer konta dla dwóch różnych opiekunów, przecież Kancelaria raczej nie będzie co miesiąc zajmowała się pośrednictwem i po otrzymaniu z OPS przelewała im pieniędzy, aż np. do ustania sprawowanej opieki, co może nastąpić za kilka lub kilkadziesiąt lat.
Wg mnie Kancelaria owszem reprezentując opiekunów mogłaby pomóc im uzyskać prawo do świadczenia, ale juz same środki winny być przekazywane na konto beneficjentów, a nie Kancelarii, bo i z jakiej racji.
W zakresie tej pomocy to Kancelaria niech rozlicza się bezpośrednio z opiekunami, natomiast ewentualne wypłaty świadczenia moim skromnym zdaniem winny trafić na prywatne konta tych opiekunów.

p.s. nie tak dawno w TV mówili o Kancelarii, która odzyskiwała odszkodowania jednakże nie rozliczała się z uzyskanych kwot i w tych sprawach także pieniądze trafiały najpierw na konto Kancelarii.
-----------
Krzysztof

Zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o pracownikach samorządowych, do obowiązków tych pracowników należy przestrzeganie Konstytucji RP i innych przepisów prawa, a także wykonywanie zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie
Krzysztof
Awatar użytkownika
Referent
Od: 04 sty 2014, 2:06
Zajmuję się: ciężka i odpowiedzialna praca

Napisano: 28 maja 2019, 15:20

Nie oni pierwsi. Ja dostałem wniosek kancelarii z Pomorskiego chociaż jestem z Dolnego Śląska.
"Oko za oko, ząb za ząb, złotówka za złotówkę."
Kodeks Hammurabiego
ludek
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 23 cze 2006, 14:51
Zajmuję się:

Napisano: 28 maja 2019, 17:48

podpisy na pełnomocnictwach są takie same jak wcześniej na wnioskach do szo, zdo, sprawdzałam , mam pytanie, przyznawaliście śp, czy przyznajecie, czy odmawiacie i jak jest po odwołaniach?
jada
Stażysta

Napisano: 29 maja 2019, 12:04

jedno wysłaliśmy do sko, drugie będę pisała także odmowę, zobaczymy co z tego bedzie
jada
Stażysta

Napisano: 29 maja 2019, 13:15

jada pisze:podpisy na pełnomocnictwach są takie same jak wcześniej na wnioskach do szo, zdo, sprawdzałam , mam pytanie, przyznawaliście śp, czy przyznajecie, czy odmawiacie i jak jest po odwołaniach?
jada pisze:podpisy na pełnomocnictwach są takie same jak wcześniej na wnioskach do szo, zdo, sprawdzałam , mam pytanie, przyznawaliście śp, czy przyznajecie, czy odmawiacie i jak jest po odwołaniach?

My, woj. Kujawsko-Pomorskie mamy już sporo takich spraw z odwołania. My odmawiamy natomiast nasze SKO przyznaje i twierdzi uparcie, że robimy błąd, ponieważ powinniśmy przyznawać ale my dalej robimy swoje.

Jeśli chodzi o osoby pobierające już świadczenia opiekuńcze a teraz składają wniosek na ŚP to SKO wskazało nam, że osoba najpierw powinna zrezygnować z jednego świadczenia na rzecz drugiego i tak robimy. Z SZO parę osób nam przeszło ze ZDO jeszcze nikt się nie odważył. Przeważnie wszystkie nowe osoby, które przychodzą składają na ŚP wszystko idzie do odwołania.
mgops-
Praktykant
Od: 13 paź 2017, 10:56
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 30 maja 2019, 9:16

mgops- pisze:Jeśli chodzi o osoby pobierające już świadczenia opiekuńcze a teraz składają wniosek na ŚP to SKO wskazało nam, że osoba najpierw powinna zrezygnować z jednego świadczenia na rzecz drugiego i tak robimy.
pomorskie podobnie. najpierw odmowilismy sp ze względu na to, ze miała zdo. poszło do sko. sko kazało najpierw wyeliminować z obrotu decyzję zdo a potem rozpatrzyc wniosek o sp. tak też zrobilismy, babka dostała uchylenie zdo i odmowe sp, od której ponownie sie odwołała, sprawa w sko. czekamy na odpowiedź.

Kancelarie są bardzo aktywne w tym temacie. u nas na razie zamiany zdo na sp. sprawy z szo pewnie beda przy nowym okresie zasiłkowym.
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
POCAHONTAS
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 25 lis 2005, 10:00
Zajmuję się:

Napisano: 30 maja 2019, 9:49

Pocahontas, wydaliście decyzję uchylającą zdo, ale rozumiem, że na wniosek strony?
ss
Referent
Od: 06 sty 2010, 9:43
Zajmuję się:

Napisano: 30 maja 2019, 13:32

ss pisze:Pocahontas, wydaliście decyzję uchylającą zdo, ale rozumiem, że na wniosek strony?
TAK
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
POCAHONTAS
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 25 lis 2005, 10:00
Zajmuję się:

Strona 1 z 9    [ Posty: 87 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny