KANCELARIA PRAWNA zamienia ZDO, SZO na ŚP

Strona 8 z 9    [ Posty: 87 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 06 wrz 2019, 17:46

[email protected] pisze:do nas też wpłynął wniosek z kancelarii. żona pobiera zdo na męża, teraz wnioskuje o świadczenie pielęgnacyjne. daliśmy odmowę. czy w takiej sytuacji dalej realizujemy wypłaty zdo?
ops-ops12 pisze:Ja realizuje
Jeśli opiekun nie wyraził zgody na uchylenie decyzji o przyznaniu zasiłku to łaski żadnej temu opiekunowi nie robicie, że wypłacacie dalej zasiłek.
Jakbyście nie wiedzieli, ZDO i ŚP to dwa różne świadczenia, z dwóch różnych ustaw.
-----------
Krzysztof

Zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o pracownikach samorządowych, do obowiązków tych pracowników należy przestrzeganie Konstytucji RP i innych przepisów prawa, a także wykonywanie zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie
Krzysztof
Awatar użytkownika
Referent
Od: 04 sty 2014, 2:06
Zajmuję się: ciężka i odpowiedzialna praca

Napisano: 08 wrz 2019, 8:50

Powiedz proszę czy jak wplynął wiosek z kancelarii o przyznanie świadczenia pielegnacyjnego to poprzednie świadczenie które osoba miała(szo lub zdo) wypłacaliście w dlaszym ciągu czy wstrzymywaliście.
ops-ops12
Stażysta
Od: 04 maja 2017, 17:49
Zajmuję się: świadczenia wychowawcze

Napisano: 08 wrz 2019, 11:57

ops-ops12 pisze:Powiedz proszę czy jak wplynął wiosek z kancelarii o przyznanie świadczenia pielegnacyjnego to poprzednie świadczenie które osoba miała(szo lub zdo) wypłacaliście w dlaszym ciągu czy wstrzymywaliście.
Po pierwsze - Nie jestem pracownikiem OPS
Po drugie - Nie ma podstaw do wstrzymania wypłaty zasiłku (chyba, że nie wspomniałeś o czymś istotnym) i Ty powinieneś o tym wiedzieć lepiej ode mnie. Nawet w sytuacji, gdyby opiekun wraz z wnioskiem o przyznanie świadczenia pielęgnacyjnego, dodatkowo (co jest zrozumiałe) wniósł o uchylenie zasiłku, to Ty działając w jego słusznym interesie, jeśli nie masz zamiaru z jakiegoś sobie znanego i istotnego powodu , nie przyznać opiekunowi wnioskowanego świadczenia, to nie możesz pozbawiać go jedynego źródła wsparcia finansowego jakim jest posiadany zasiłek, aż do momentu, gdy wilk będzie syty i owca cała.
Po trzecie - Te różnej maści Kancelarie rąbią opiekunów na kilka tysięcy złotych tylko z tego powodu, że Wy jako organ administracji nie potraficie rozstrzygnąć tej prostej sprawy tak, jak powinna być przez Was rozstrzygnięta.
Po czwarte - Skąd te Kancelarie mają dostęp do danych adresowo-osobowych opiekunów z Waszego terenu działania ? Kto na tym procederze już zarobił ?
-----------
Krzysztof

Zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o pracownikach samorządowych, do obowiązków tych pracowników należy przestrzeganie Konstytucji RP i innych przepisów prawa, a także wykonywanie zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie
Krzysztof
Awatar użytkownika
Referent

Napisano: 09 wrz 2019, 14:57

Wpłynął do nas wniosek z kancelarii ŚP wnuczka na babcie przy czym żyją dzieci babci. Macie taka sytuację? SKO przyznało?
mgops-
Praktykant
Od: 13 paź 2017, 10:56
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 10 wrz 2019, 8:52

Krzysztof, zapytałam wprost jedną klientkę, czy sami się z nią kontaktowali z kancelarii. Powiedziała mi, że ogłaszają się w lokalnej tv i to ona wystąpiła do nich z wnioskiem. W innych moich przypadkach było podobnie.
sylwiaW
Praktykant
Od: 09 lis 2017, 11:44
Zajmuję się: świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny, świadczenia wychowawcze, ABI

Napisano: 13 paź 2019, 8:04

Nasze SKO przyznaje wszystkim wszystko mało tego umarzają zdrowym jak koń dłużnikom alimentacyjnym zadłużenie alimentacyjne
aiwa
Praktykant
Od: 04 cze 2017, 11:40
Zajmuję się: pracownik działu świadczeń rodzinnych, kierownik

Napisano: 15 paź 2019, 8:42

Moją sprawę SKO dało do ponownego rozpatrzenia (ŚP córka na matkę - niepełnosprawność nie da się ustalić). Oczywiście mam rozpatrzyć sprawę przyjmując wykładnie art. 17 ust. 1b zgodnie z trybunałem, zweryfikować pozostałe przesłanki art. 17. Mieliście taki przypadek? Co zrobiliście - dalej odmowa?
Milusia92
Awatar użytkownika
Praktykant
Od: 20 kwie 2017, 15:23
Zajmuję się: ŚW/FA

Napisano: 15 paź 2019, 11:40

Hej, hej ... Podzielcie się opiniami
Milusia92
Awatar użytkownika
Praktykant
Od: 20 kwie 2017, 15:23
Zajmuję się: ŚW/FA

Napisano: 15 paź 2019, 12:07

-----------
Krzysztof

Krzysztof
Awatar użytkownika
Referent

Napisano: 15 paź 2019, 13:08

Milusia92 pisze:
15 paź 2019, 8:42
Moją sprawę SKO dało do ponownego rozpatrzenia (ŚP córka na matkę - niepełnosprawność nie da się ustalić). Oczywiście mam rozpatrzyć sprawę przyjmując wykładnie art. 17 ust. 1b zgodnie z trybunałem, zweryfikować pozostałe przesłanki art. 17. Mieliście taki przypadek? Co zrobiliście - dalej odmowa?
Stosowana przez SKO metoda stara jak świat, która zwie się spychologią. Możemy (my tzn. SKO) wydać decyzję merytoryczną (przyznać/odmówić) ale po co? Znajdziemy jakąś pierdołę, którą nazywamy uchybieniem i przekażemy Wam sprawę do ponownego rozpatrzenia oczywiście dając odpowiednie zalecenia. Bujacie się z tym dalej sami. My mamy czyste rączki.

Na takie zachowanie mojemu SKO pokazuję gest Kozakiewicza. Jeszcze się nie zdarzyło bym ponownie rozpatrując sprawę wydał inną decyzję niż pierwotnie.
"Oko za oko, ząb za ząb, złotówka za złotówkę."
Kodeks Hammurabiego
ludek
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 23 cze 2006, 14:51
Zajmuję się:

Strona 8 z 9    [ Posty: 87 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny