KN od października 2015

  
Strona 1 z 6    [ Posty: 56 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 03 wrz 2015, 10:56

Jak rozwiązujecie sytuację dotyczącą przyznania pomocy na kontynuowanie nauki od wrześnie br. przy zmianie od października? Czy robicie wywiad we wrześniu i na podstawie tego wywiadu zmieniacie z urzędu decyzję od października wzywając tylko do dostarczenia nowych zaświadczeń o dochodach za miesiąc wrzesień? Czy jednak nowy wywiad z całym kompletem dokumentów? Bardzo proszę o podpowiedź :)
Magdalenata


Napisano: 04 wrz 2015, 13:00

Czy będziecie zmieniać wysokość świadczeń usamodzielnianym, którzy maja przyznana pomoc zgodnie z art 240?
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:

Napisano: 04 wrz 2015, 14:12

zdecydowanie nie !!!
TOMASZ6

Napisano: 07 wrz 2015, 9:47

Ponawiam pytanie :)
Magdalenata

Napisano: 07 wrz 2015, 10:07

We wrześniu wywiad, a w październiku aktualizacja (także z dochodem za wrzesień).
Tak będę robiła.
mopsinek

Napisano: 07 wrz 2015, 12:13

ym ale chyba nie będziesz zmieniasz decyzji wychowankom na starych zasadach ???
TOMASZ6

Napisano: 07 wrz 2015, 14:13

Tomaszu a dlaczego zdecydowanie nie? W art 240 pisze "stosuje się przepisy dotychczasowe" a więc w wysokości 30% podstawy, która to podstawa zmienia swoja wysokość. Przepisy dotychczasowe to przepisy ustawy o pomocy społecznej - wszystkie nie tylko te wybrane.
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:

Napisano: 07 wrz 2015, 21:49

Nie na mój temat, ale napiszę co do powyższych...
w interpretacji MPiPS art. 240 jest wyraźnie napisane:
"Do osób usamodzielnianych w sytuacjach opisanych w art. 240 ust. 1-3 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej należy stosować przepisy dotychczasowe w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, czyli przed dniem 1 stycznia 2012 r." Tak więc tym wychowankom wysokość się nie zmienia, chyba, że coś źle rozumiem...

A tak poza tym tematem a w moim temacie...czy ktoś mógłby się podzielić jeszcze jak rozwiązujecie kwestię wywiadów i decyzji wrzesień/październik? Dotyczy wychowanków wyłącznie usamodzielnionych z ops po 2012r.
Magdalenata

Napisano: 08 wrz 2015, 8:12

Trochę Was zakręcę...
Mamy takie osoby, które pobierają świadczenie na podstawie art. 240 ust 3. Pierwsza taka osoba z pewnych przyczyn złożyła odwołanie do SKO i SKO uchyliło naszą decyzję i przyznało wychowankowi 500,00 zł (kwota wg ustawy o pieczy)...
W tej sytuacji niewiele mogliśmy zrobić i wychowanek a po nim następni (którzy byli na starych zasadach i przeszli na nowe na podstawie art. 240 ust. 3) mają właśnie 500,00 zł na podstawie ustawy o pieczy.
Nie mogliśmy podważyć decyzji SKO.
W naszym przypadku nie możemy nawet, gdybyśmy chcieli zmienić im wysokości...
mopsinek

Napisano: 08 wrz 2015, 10:34

no ciekawa sprawa, szkoda tylko że przez WSA nie przeszło bo SKO to lubi różne głupoty robić... możesz zdradzić jakie to województwo to sobie orzecznictwo pod tym względem przeglądne
TOMASZ6


  
Strona 1 z 6    [ Posty: 56 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny