Napisano: 19 lut 2016, 9:10
IgaK na stronie ministerstwa:Strona główna Pomoc społeczna-Kształcenie i doskonalenie zawodowe pracowników służb społecznych-Kwalifikacje pracownika socjalnego są zamieszczone wraz z interpretacją wszelkie niezbędne informacje.
Art. 156 ust. 3a
„ 3a. Osoby, które przed dniem 1 maja 2004 r. rozpoczęły studia wyższe licencjackie lub wyższe magisterskie na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia, po uzyskaniu dyplomu ukończenia tych studiów mogą wykonywać zawód pracownika socjalnego.”
Przepis art. 156 ust. 3a umożliwia wykonywanie zawodu pracownika socjalnego przez wszystkie osoby, które przed dniem 1 maja 2004 r., tj. przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, rozpoczęły lub kontynuowały studia
wyższe licencjackie lub magisterskie na jednym z kierunków uprawniających
do wykonywania zawodu pracownika socjalnego przed wejściem w życie przepisów nowej ustawy: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia. Dotyczy to zatem osób,
które w dniu wejścia w życie ustawy, tj. w dniu 1 maja 2004 roku kontynuowały
już ww. studia licencjackie lub magisterskie, a następnie ukończyły te studia.
Niezależnie od stażu pracy w zawodzie, zmiany miejsc zatrudnienia, przerw
w zatrudnieniu, a nawet braku stażu pracy w zawodzie, na podstawie obecnie obowiązujących przepisów ustawy o pomocy społecznej, absolwenci ww. studiów,bez względu na ukończoną podczas studiów specjalność, posiadają nieograniczone terminem prawo do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, podejmowania zatrudnienia na tym stanowisku oraz awansu zawodowego.
W przypadku nabycia uprawnień na podstawie ww. przepisu ustawy, aby podjąć zatrudnienie na stanowisku pracownika socjalnego absolwent przedmiotowych studiów nie jest ponadto zobowiązany spełnić dodatkowych warunków związanych z koniecznością uzupełnienia już posiadanego wykształcenia.
Więc masz jak najbardziej uprawnienia do pracy jako pracownik socjalny