Pani jest wdową, ma dwójkę dzieci. Pobiera zasiłek rodzinny w kwocie 212 oraz dodatek z tytułu samotnego wychowywania 340,00zł. Teraz urodziła trzecie dziecko i ojciec tego dziecka go nie uznał. Czyli mogę przyznać tylko zasiłek rodzinny, dodatek z urodzenia dziecka oraz wielodzietność. Samotnego wychowywania przyznać nie można, prawda???
maksymalnie za wielodzietność moze dostać 340
więc skłoniła bym się do zapisu (jak z bliźniakami do wychowawczego) ze na dziecko 1,2 oraz 3 dodatek przysługuje w wysokości 340 zł miesięcznie na wszystkie dzieci łącznie
Ale mi chodzi o samotne wychowywanie dziecka.W ustawie jest napisane, że samotne wychowywanie przysługuje w wysokości 170,00zł miesięcznie, nie więcej jednak niż 340,00na wszystkie dzieci. Pani na dwójkę dzieci otrzymuje po 170zł (340zł łącznie) więc na trzecie nie może pobierać samotnego wychowywania, tak?