odpłatność mieszkańca za DPS

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: heiland

Napisano: 08 paź 2019, 9:19

Mieszkaniec DPS ma przyznaną rentę rodzinną od sierpnia ale faktycznie na konto otrzymał dopiero w październiku, czyli zmieniam odpłatność od listopada i biorę jedną rentę?, czy dobrze rozumiem?
marcelka
Stażysta
Posty: 64
Od: 16 mar 2017, 12:21
Zajmuję się: pracownik socjalny


Napisano: 08 paź 2019, 11:24

Dochód październik,wywiad w listopadzie zmiana od listopada.
ttt
Starszy referent
Posty: 646
Od: 10 paź 2017, 10:58
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 08 paź 2019, 13:00

A co robicie z tym 500 plus dla niepełnosprawnych ? Czy to będzie wliczane do dochodu Mieszkańca czy uczestnika ŚDS ?
Moniuszko
Referent
Posty: 236
Od: 09 lip 2017, 15:26
Zajmuję się: AS, DPS, ŚDS

Napisano: 08 paź 2019, 13:15

Moniuszko pisze:
08 paź 2019, 13:00
A co robicie z tym 500 plus dla niepełnosprawnych ? Czy to będzie wliczane do dochodu Mieszkańca czy uczestnika ŚDS ?
Zgodnie z art. 19. Ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji (Dz.U.2019.1622): W ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1508, z późn. zm.) w art. 8 po ust. 4 dodaje się ust. 4a w brzmieniu:
„4a. W przypadku dochodu ustalonego zgodnie z ust. 3 i 4 na potrzeby ustalenia prawa do świadczenia pieniężnego oraz opłaty wnoszonej przez osoby, o których mowa w art. 61 ust. 2 pkt 2, w dochodzie osoby lub rodziny nie uwzględnia się świadczenia uzupełniającego, o którym mowa w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji (Dz. U. poz. 1622).
A więc "Pińcetki" nie są wliczane tylko do dochodu przy ubieganiu się o świadczenia pieniężne z pomocy społecznej i dochodu małżonka, zstępnych, wstępnych przy ustalaniu ich opłat za członka rodziny w DPS (kryterium 300%).
Ostatnio zmieniony 08 paź 2019, 13:28 przez Ten z Łopieki, łącznie zmieniany 1 raz.
***Nie udzielam porad na prywatne wiadomości***
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 490
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: warsztatem PS - głównie usuwaniem awarii życiowych, naprawami problemów bytowych i innymi robotami socjalnymi;)
Lokalizacja: Kraina Polan, Wygwizdowie Totalne, Gmina Wygnajewo;)

Napisano: 08 paź 2019, 13:25

500 plus dla niepełnosprawnych nie doliczamy do świadczeń pieniężnych, a jeśli chodzi o świadczenia niepieniężne to doliczamy. Czyli doliczamy do odpłatności mieszkańca w DPS, do usług opiekuńczych, specjalistycznych itd.
marcelka
Stażysta
Posty: 64
Od: 16 mar 2017, 12:21
Zajmuję się: pracownik socjalny

Napisano: 08 paź 2019, 13:56

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Czyli do odpłatności za pobyt w DPS w wywiadach mają mi uwzględniać. A w przypadku uczestników ŚDS tak samo, dobrze rozumiem ?
Moniuszko
Referent
Posty: 236
Od: 09 lip 2017, 15:26
Zajmuję się: AS, DPS, ŚDS

Napisano: 10 paź 2019, 19:40

art. 19. Ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji rozumiem tak samo jak marcelka i Ten z Łopieki
Ale byłam dziś na konferencji i wiem, że niektórzy mają wątpliwości.
Beata
kleiton
Praktykant
Posty: 5
Od: 23 wrz 2006, 14:56
Zajmuję się: praca socjalna

Napisano: 11 paź 2019, 8:01

Dokładnie tak mówił Mazurkiewicz na szkoleniu, czyli do dochodu mieszkańca DPS jak najbardziej wliczamy "pięćsetkę"
Bozena123
Praktykant
Posty: 24
Od: 15 lut 2018, 12:57
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: wczoraj, 11:08

Mam pytanie, na ostatniej decyzji dochód mieszkańca wynosił 1 364,42 zł, teraz od 1 listopada dochód wynosi 1 326,74 zł. Powiedźcie, bo nie przekracza mi tych 10 %, ale dochód uległ zmniejszeniu, mimo wszystko zostawić stara decyzję ?
Moniuszko
Referent
Posty: 236
Od: 09 lip 2017, 15:26
Zajmuję się: AS, DPS, ŚDS

Napisano: wczoraj, 11:24

Jeśli nie przekracza 10% w lewo/prawo to zostawiamy.
hek
Praktykant
Posty: 35
Od: 13 maja 2019, 19:45
Zajmuję się: PS


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny