Czy ktoś z was ma przypadek taki, że została wydana decyzja na ponoszenie odpłatności za pobyt -mieszkaniec jest na starych zasadach, że ponosi więcej niż 200 % kwoty kryterium dochodowego. powołując się na art 35. ustawy z 29 listopada 1990r, że opłata zostaje podwyższonoa do pełnego kosztu utrzymania , nie więcej niż 70% dochody , po osiągnięciu przez dom standardu ?
Proszę ma kto ś taki przypadek ? Jak interpretować ten zapis , może ktoś ma wykładnię ministerstwa ?
odpłatność na starych zasadach
Re: odpłatność na starych zasadach
Ja w tym roku już tyle razy miałam robotę ze zmianą odpłatności, że naprawdę nie mam zamiaru ruszać tematu starych zasad.Wystarczy mi zmiana średniego kosztu utrzymania, podwyżka świadczeń ZUS, załatwienie mieszkańcom na starych zasadach zasiłków pielęgnacyjnych ( o tempie wystawiania decyzji przez OPS i PCPR już nawet gadać się nie chce). Jeżeli rzeczywiście tak dosłownie brzmi zapis ustawy to pewnie trzeba by zmienić odpłatność z 954 na wyższą, ale to już nie nasz ( pracowników DPS ) problem tylko PCPR. W końcu ktoś bierze pieniądze za wystawianie decyzji i czuwanie nad przestrzeganiem przepisów.Może to wypalenie zawodowe, ale naprawdę nie chce mi się wszystkich naokoło pilnować.
Re: odpłatność na starych zasadach
A tak w art 35. ustawy z 29 listopada 1990r, że opłata zostaje podwyższona do pełnego kosztu utrzymania , nie więcej niż 70% dochody , po osiągnięciu przez dom standardu ? ogóle to gdzie jest ten zapis, bo jakoś nie widzę????????????
Re: odpłatność na starych zasadach
Trochę mi się pokićkało bo zamiast przepisać to głupio wkleiłam. Miało być tak:A tak w ogóle to gdzie jest taki zapis art 35. ustawy z 29 listopada 1990r, że opłata zostaje podwyższona do pełnego kosztu utrzymania , nie więcej niż 70% dochody , po osiągnięciu przez dom standardu ? bo jakoś nie widzę????????????
Re: odpłatność na starych zasadach
pracuję w PCPR i wystawiam decyzje , znam ten przepis nasz prawnik zgadza się z tym zapisem i naliczam ponad 200 % kwoty kryterium dochodowego. Ale moim zdaniem ktoś powinien napisać do ministerstwa o interpretację byłoby jasne. A może ktoś ma już takie pismo ?
Oprócz odpłatność na starych zasadach - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze przeczytaj również:
DPS
kosztowności w mieszkaniu a zgon klientki
kto płaci?
Dom dla przewlekle psychicznie chorych
Czy policja może wykonać postanowienie o umieszczeniu w DPS
alimenty
awans zawodowt
Wywiad w DPS
DPS dla osoby psychicznie chorej
osoba chora psych. w DPS
odpłatność za dps po przeniesieniu do innego DPS
odpłatność za DPS w rodzinie
dps strajkuje
gospodarstwo rolne
zasiłek celowy dla osoby w dps
co z tym zrobić