Pierwsze co to sprawdź czy czasem sprawozdanie to nie zostało już przez was wysłane wcześniej. Jestem zdania, że to osoba, która cały rok prowadziła kartę powinna je wypełniać, chyba, że są oczywiste przyczyny z których nie może np. nie pracuje.
W innych przypadkach jest to zrzucanie roboty i na bank bym tego nie robił.
Generalnie jak czytam, że ktoś zaczyna przygodę z systemem SI KDR to współczuję.
Termin do kiedy jest sprawozdanie ustala wasz Urząd Wojewódzki. Tam bym się upewniał, wg. ministerstwa (zgodnie z art. 19 pkt 1-5 ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny) to 15 luty, ale pamiętam, że któregoś roku "mój" UW chciał szybciej.
Po zalogowaniu się do SI KDR masz moduł E-learning, od tego bym zaczął.
Najpierw wyszukaj czy już takiego sprawozdania nie przekazaliście czyli:
Obsługa sprawozdań->sprawozdania->Dalej->S01->Wyszukaj->Wyszukaj (ponownie)
Jeśli są tylko te stare to utwórz:
Po zalogowaniu do modułu sprawozdawczo-raportowego (MRAP) należy:
1. Wybrać z listy dostępnych funkcjonalności Sprawozdania - zaznaczyć przycisk (radio button) przy funkcjonalności i następnie nacisnąć przycisk Dalej.
2. Z listy sprawozdań poprzez zaznaczenie (wybór przycisku) wybrać sprawozdanie S01 i następnie nacisnąć przycisk Utwórz.
3. Zostanie wyświetlony ekran sprawozdania informujący dla jakiej jednostki i za jaki okres zostanie wykonane sprawozdanie, po wyborze przycisku Utwórz zostanie uruchomiony proces wykonania sprawozdania.
4. Po wykonaniu sprawozdania zostanie zaprezentowany ekran, na którym użytkownik poprzez użycie odpowiednich przycisków będzie mógł:
przeglądać sprawozdanie w HTML (przycisk Zawartość),
przeglądać czynności wykonane na sprawozdaniu (przycisk Czynności),
dodać komentarz do sprawozdania (przycisk Komentarze),
dodać dane kontaktowe – telefon, fax (przycisk Dane dodatkowe),
wyeksportować sprawozdanie w jednym z wybranych formatów (PDF, CSV, XLSX, XML) z możliwością jego zapisania na dysku, przy czym szczegółowe dane z poziomu gmin prezentowane są w ujęciu XLSX oraz CSV.
5. Sprawozdanie można zapisać (przycisk Zapisz) - dla sprawozdania zapisanego można cały proces powtórzyć od początku tj. od p. 2.
6. Sprawozdanie zapisane można zatwierdzić (przycisk Zatwierdź) - oznacza to przekazanie sprawozdania do jednostki nadrzędnej (w tym przypadku UW) celem jego weryfikacji.
Uwaga: na każdym etapie realizacji sprawozdania można wykorzystując przycisk Wstecz cofnąć z wybranej opcji funkcjonalności.
Przeczytaj temat ->
sprawozdanie-so1-207281041
jak-edytowac-zapisane-sprawozdanie-s01-207281208
Oczywiście wypełniając sprawozdanie "za kogoś" musisz sprawdzić czy to co masz na papierze jest zgodne z tym co jest w systemie. Tu pojawia się problem, chyba, że masz niewiele wniosków albo twój poprzednik prowadził rejestr wniosków. Wtedy łatwo wszystko posprawdzać. Nie wspomnę już o tym, że wypadałoby mieć upoeważnienie do prowadzenia KDR i przetwarzania danych związanych z KDR, ale to pewnie wiesz
