Tak, zostało to - kwalifikacje asystentów, prawa pracownicze, warunki pracy, m.in. brak lokalnych zasobów pomocowych poruszone w dyskusji z Przedstawicielkami Ministerstwa, zebrano postulaty i uzasadnienia dot. zmian w ustawie o wspieraniu rodziny. Zostały opisane i przesłane. https://www.facebook.com/pages/Asystent ... 378?ref=hl
Hej Asystenci! Macie może swoje legitymacje jako pracownik MOPs lub OPS, jeśli tak to skąd wzięliście wzór? Jest w jakimś rozporządzeniu? Proszę o podpowiedź:)
Do Kasi, byłam Ar przez 2 lata plus badania naukowe z rodzinami z mojego miasta, czyli u każdej rodziny po 2-3 razy (w sumie 30 rodzin). W większości rodzin byli panowie i chcieli ze mną rozmawiać. Nie zdarzyło mi się, że nie. Starałam się pracować w sposób towarzyszący i partnerski. Choć rozumiem, że nie z każdą osobą się tak da i nie każdy facet chce gadać z kobietą - przedstawicielką służb społecznych. Dlatego są próby diad asystenckich (pracy w parach kobieta-mężczyzna). Natomiast jestem za tym, aby próbować a nie zakładać z góry, że z facetami się nie da. Jeśli o to Ci chodziło podważając moje kompetencje.
Witajcie koleżanki i koledzy!
Jestem tutaj nowy ale czytając te wszystkie posty stwierdza że zdania sa podzielone ale to normalne.Więc powiedzcie jak to będzie po nowym roku? może w końcu dostaniemy jakies większe pieniążki bo nasza praca naprawdę jest w cenie, pozatym dlaczego nasze kierownictwo przywłaszcza sobie nasze małe sukcesy sobie i się nimi chlubi?
Jak dobrze wiem to pracownicy socjalny piszą na każdy rok plan wspierania podopiecznych. W mojej gminie tak bynajmniej jest. Spytaj się pracownika socjalnego czy by ci nie pomógł, on też musi wykazać, że współpracuje z asystentem rodziny albo stwórzcie razem plan pomocy rodzinie. Nikt tego ci nie zabroni. A jak kierownik każe taki plan zrobić i jej mówiłaś, że nie ma w zadaniach pisania takiego planu. To powinna ci pomóc bynajmniej pierwszy zrobić.