powołanie grupy roboczej

Wybrane tematy:
studia praca socjalna ustawa o przeciwdziałaniu przemocy wniosek do ZK Co powinna zrobić szkoła??? Procedura niebieskiej karty - prawa i obowiązki Ankieta Asystent Rodziny
~ada

Re: powołanie grupy roboczej

Post autor: ~ada »

a u mnie w łódzkim nie przeszło. Jeśli jest stała grupa- i zapis w regulaminie ZI i grup roboczych - to tak. ale grupa stała- to strzał w kolano- bo zawsze kogoś brakuje- i dochodzą wtedy papier- powoływanie nowych.
~kama

Re: powołanie grupy roboczej

Post autor: ~kama »

My na pierwszym posiedzeniu ZI powołaliśmy tyle grup roboczych ilu jest pracowników socjalnych,czyli rejonów.W skład obowiązkowo wchodzą pracownik socjalny i dzielnicowy,a w razie potrzeby inni specjaliści.Nie ma bawienia się w procedury bo przecież najważniejszy jest człowiek.Jesteśmy po gruntowej kontroli UW - ocena b.d.
~ale

Re: powołanie grupy roboczej

Post autor: ~ale »

bez sensu kama przeciez nie zawsze bedzie potrzebny kurator, pedagog, pielegniarka itp, co wtedy odwołujesz?
~martyna

Re: powołanie grupy roboczej

Post autor: ~martyna »

ona napisała tyle grup roboczych ile rejonów -pr.socjalnych . Nie mówi o składzie tychże grup - kurator, pedagog.. - czyli konkretnie o specjalistach. Bardzo dobrze- ja uważam. Można powołać 4 Grupy - na 4 rejony- grupy o charakterze zmiennym- czyli skład dobierany jest na wniosek , np: pr. socjalnego adekwatnie do przypadku. No i tak jak mówi kama- oblig ops. Policja.
~Pielęgniarz socjalny

Re: powołanie grupy roboczej

Post autor: ~Pielęgniarz socjalny »

OBLIG to także SŁUŻBA ZDROWIA. Ustawa nie pisze że mogą jak im się chce. MAJĄ BYĆ ZAWSZE - w ZI i Grupie Roboczej!!! Ale mają to w du..e! Tylko socjalny musi być ciągany zawsze i wiedzieć lepiej.


Art. 9a
11. W skład grup roboczych wchodzą przedstawiciele:
1) jednostek organizacyjnych pomocy społecznej;
2) gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych;
3) Policji;
4) oświaty;
5) ochrony zdrowia.
~martyna

Re: powołanie grupy roboczej

Post autor: ~martyna »

nic podobnego . Nadinterpretacja . Po co ci pedagoga, czyli Oświaty- jak w \"przemocy\" nie ma uwikłanego dziecka.
Pielęgniarzu socjalny- chyba szkoda czasu na tłumaczenie art. 9a i innych podstawowych - zapisów z ustawy -która funkcjonuje już dobrych kilka lat i dwa lata po rozporządzeniu - w obecnym czasie powinniśmy rozstrzygać sprawy bardziej zawiłe- jak choćby pracy stricte z rodziną- form , metod i narzędzi .
ODPOWIEDZ