Projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemi - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 29 ]

Napisano: 08 lip 2014, 13:57

Czy myślicie, że zostanie wprowadzony w życie zapis: Do wspólnej obsługi placówek opiekuńczo-wychowawczych, w zakresie
wykonywanych zadań, o których mowa w art. 93 ust. 4, można zatrudniać następujące osoby: pedagoga, psychologa, terapeutę, opiekuna dziecięcego z pominięciem pracownika socjalnego?
Cz sądzicie, że zostanie to wprowadzone w życie i jest to realne zagrożenie dla naszego stanowiska pracy?
Emil


Napisano: 08 lip 2014, 16:28

Z tego co się orientuję to pracownik socjalny ma być zatrudniony podobnie jak wychowawca w konkretnej placówce a nie w centrum administracyjnym
Bożena K

Napisano: 08 lip 2014, 21:10

Nie ma być zatrudniony...może być.
TTT.

Napisano: 21 lip 2014, 10:45

Witam,
pracownik socjalny ma być "przyporządkowany" konkretnej placówce op - wych. Z przytoczonego zapisu nie jeden starosta "wygłówkuje", że skoro "można zatrudniac to... NIE TRZEBA" - ale ufam, że obawa przed zostaniem "gwiazdą" np. TVN programu interwencyjnego będzie silniejsza niż szukanie takich "oszczędności" ;)
Pozdr.
Wojtek.

Napisano: 21 sie 2014, 23:20

Wojtek spokojnie.Da się.U nas nie ma pracownicy socjalnej.
Wizyty w domu załatwia pedagog i wychowawczyni.Dzięki temu też wychowawca widzi naocznie sytuację a nie z jakiejś relacji.Taniej i tyle i wszystko załatwione.Konkretnie bez rozdrabniania.
Baśieńka

Napisano: 22 sie 2014, 12:51

Basia a co w przypadku kiedy rodzina odmawia wpuszczenia do domu? Na jakiej podstawie ma tam wejść pedagog i wychowawca. Poza tym uważam, że odrywanie pedagoga, który moim zdaniem powinien skupić się na pracy z dzieckiem wymagającym terapii pedagogicznej nie jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście na etapie sporządzania diagnozy jak najbardziej a dalej to już robota wychowawcy i pracownika socjalnego. To jest mój subiektywny głos. U mnie tak to działa i jest ok. Pozdrawiam.
marcin75

Napisano: 22 sie 2014, 23:19

Marcin a na jakiej podstawie jeśli rodzina odmawia to ma wejść pracownik socjalny??No proszę cię.
Basieńka

Napisano: 23 sie 2014, 16:45

Pracownik socjalny ma stosowne uprawnienia wynikające z ustawy o pomocy społecznej. Ma on prawo nawet prosić o pomoc policję. W szczególnych przypadkach może zdecydować o zabraniu dziecka - dotyczy to tylko przypadków przemocy. Wychowawca, pedagog, dyrektor placówki nie mają uprawnień do "wchodzenia na siłę" do domu.
marcin75

Napisano: 23 sie 2014, 22:14

Marcin litości..ktoś Ci głupot naopowiadał a Ty to powielasz.
"Nawet" prosić o pomoc Policję w razie potrzeby ma prawo prosić każdy,kiedy podejrzewa ,że coś się "dzieje" za drzwiami-czytaj też pedagog na wizycie w rodzinie,kurator,osoba postronna,sąsiad ale to nie w tym temacie,bo nie służbowo.
A socjalny i jego niby stosowne uprawnienia w tym względzie?Co z tego,że socjalny poprosi o pomoc policję tak jak i inne osoby to ktoś może i policji nie wpuścić jak nie ma ochoty.Ma takie prawo.Ale co z tego wynika dalej to inny temat.
Nie mieszajmy działań kiedy pracownik socjalny jest już w takiej rodzinie i stwierdza sytuację zagrażającą dla dziecka.Ale nie chcę już o odebraniu dziecka się rozpisywać.To inna bajka.
Basieńka

Napisano: 23 sie 2014, 22:18

Acha i jeszcze..nikt nie ma uprawnień na wchodzenie "do domu na siłę" oprócz straży pożarnej i policji w momencie zagrożenia życia i zdrowia.W innych okolicznościach policja z nakazem.Ale litości...no nie pracownik socjalny.
Basieńka



  
Strona 1 z 3    [ Posty: 29 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x