PROJEKT Świadcz. pielęgn. NOWE - Świadczenia rodzinne

  
Strona 15 z 18    [ Posty: 175 ]

Napisano: 14 lut 2014, 10:44


\"Bo to prawda - będą mieli odliczone za dni pracy, za pozostałe należy im się wyrównanie.

To naprawdę wszystko jasno wynika z tych przepisów które kwestionujesz - Ty ich po prostu nie potrafisz poprawnie zinterpretować.

Ja naprawdę wiem, że ludziom którzy nigdy w życiu nie pracowali na przepisach, wydaje się, że rozumieją to co czytają - i nawet mają rację - wydaje im się.\"

To które to tak przepisy pozwalają na na samo odliczenie za dni pracy, a za pozostałe zapłacić.? Czekam na ich przytoczenie, żeby wszyscy wiedzieli z jakich punków ustawy je otrzymają.
i jezeli byś miał chociaz odrobinę racji, to nie było by podane tylko dwóch terminów. Jeden dla tych spełniających warunki bez żadnych wątpliwości, od 1 lipca i dla zarejestrowanych w PUP od wejscia ustawy w życie.
Gdyby prawa nabyte miały być przywrócone tym, którzy podjęli prace, to przepisy dokładnie określały by okresy za które przysługuje zapłata, a za które nie.
~m&m


Napisano: 14 lut 2014, 10:52

I skąd ta pewność, ze nie pracowałam na przepisach?
Ja swoich, zeby zostać kontrolerem musiałm poznać duzo więcej niz np. takie same swiadczenia rodzinne. Szybciej można było by porównać ich ilość do znjomości wszystkich zakresów pracy w takich osrodkach pomocy społecznej.
~m&m

Napisano: 14 lut 2014, 11:00

\"Gdyby prawa nabyte miały być przywrócone tym, którzy podjęli prace, to przepisy dokładnie określały by okresy za które przysługuje zapłata, a za które nie.\"

Przecież określają - art. 2 ust. 2 pkt 1

\'za okresy od dnia 1 lipca 2013 r. do dnia poprzedzającego dzień wejścia w życie ustawy, w których osoba spełniała warunki do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego określone w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych w brzmieniu obowiązującym w dniu 31 grudnia 2012 r. \'

\"To które to tak przepisy pozwalają na na samo odliczenie za dni pracy, a za pozostałe zapłacić.? Czekam na ich przytoczenie, żeby wszyscy wiedzieli z jakich punków ustawy je otrzymają.\"

To co wyżej + art. 17 ust. 1 uśr w brzmieniu obowiązującym w dniu 31.12.12. czyli:

\'Świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej przysługuje [osobom] - jeżeli nie podejmują lub rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad osobą legitymującą się orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, albo osobą legitymującą się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.\'

No i art. 17 ust. 4 uśr w brzmieniu obowiązującym w dniu 31.12.12. czyli:

\'Świadczenie pielęgnacyjne przysługujące za niepełne miesiące kalendarzowe wypłaca się w wysokości 1/30 świadczenia pielęgnacyjnego za każdy dzień. Należną kwotę świadczenia zaokrągla się do 10 groszy w górę.\'

W projekcie nie podano konkretnych przepisów a zamiast tego jest odniesienie do uśr w brzmieniu obowiązującym w dniu 31.12.12. - tam jest wszystko i jeszcze cytat:

\'[...]osoba spełniała warunki do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego określone w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych w brzmieniu obowiązującym w dniu 31 grudnia 2012 r.\'



~Iks

Napisano: 14 lut 2014, 11:03

\"I podejrzewam, że żaden pracownik z jakiegokolwiek ośrodka nie odstąpi od tych zapisów, tylko przyzna świadczenie ścisle sie ich trzymając.\"

Od niczego nie będę odstępował tylko przyznam tak jak zawsze. Ściśle trzymając się przepisów.

\"Dzisiaj twoje naciągania słuzą jedynie urabianiu ludzi. \"

Nie mierz ludzi Twoją miarką.
~Iks

Napisano: 14 lut 2014, 11:07

\'nie każdy PUP i nie w kazdym przypadku wyrejestrowywali wstecznie.\'

A to już kwestia znajomości przepisów przez pracowników PUP, ewentualnie wyjaśnienia im zagadnienia przez pracownika OPS. Zajrzyj do ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.


~Iks

Napisano: 14 lut 2014, 11:09

Iks - bo ludziom chyba pasuje ,,wielka niewiadoma\'\' są wtedy spekulacje a jak wszystko wiadomo to tez nie pasuje, bo podejrzane
~Kati

Napisano: 14 lut 2014, 11:14

Iks- proszę cię. Zadzwoń do \"mojego\" PUP i im to wyjaśnij. Na marginesie dodam, że mają interpretacje ministerstwa na piśmie (ministerstwa pracy i polityki społecznej) iż nie można w takich sytuacjach wyrejestrowywać wstecznie. Ba, ministerstwo jest w swojej interpretacji spójne bo stoi również na stanowisku, że nie można przyznawać ŚP osobie zarejestrowanej.

PS. kiedyś wyrejestrowywali wstecznie. raz wyszło z tego wielkie jaja. Gość miał zasiłek dla bezrobotnych w czasie zarejestrowania. Kazali mu zwracać zasiłek.
~Elmer

Napisano: 14 lut 2014, 11:16

A tu masz jeszcze art. 17. ust. 5 uśr w brzmieniu obowiązującym w dniu 31.12.12 - czyli komu NIE przysługiwało SP - znajdź mi tu zapis o zarejestrowaniu w PUP.

1) osoba sprawująca opiekę ma ustalone prawo do emerytury, renty, renty ro-dzinnej z tytułu śmierci małżonka przyznanej w przypadku zbiegu prawa do renty rodzinnej i innego świadczenia emerytalno-rentowego, renty socjalnej, zasiłku stałego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego;
1a) osoba sprawująca opiekę ma ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyj-nego na inną osobę w rodzinie lub poza rodziną;
2) osoba wymagająca opieki:
a) pozostaje w związku małżeńskim, chyba że współmałżonek legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności,
b) została umieszczona w rodzinie zastępczej, z wyjątkiem rodziny za-stępczej spokrewnionej z dzieckiem, na której ciąży obowiązek alimen-tacyjny, albo, w związku z koniecznością kształcenia, rewalidacji lub rehabilitacji, w placówce zapewniającej całodobową opiekę, w tym w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, i korzysta w niej z całodobowej opieki przez więcej niż 5 dni w tygodniu, z wyjątkiem zakładów opieki zdrowotnej;
3) osoba w rodzinie ma ustalone prawo do wcześniejszej emerytury na to dziecko;
4) osoba w rodzinie ma ustalone prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego, o którym mowa w art. 10, albo do świadczenia pielęgnacyjnego na tę lub inną osobę w rodzinie lub poza rodziną;
5) na osobę wymagającą opieki członek rodziny jest uprawniony za granicą do świadczenia na pokrycie wydatków związanych z opieką, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umo-wy o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej.
~Iks

Napisano: 14 lut 2014, 11:20

\'interpretacje ministerstwa na piśmie (ministerstwa pracy i polityki społecznej)\'

Widziałem już kilka takich interpretacji Mpips, ewidentnie błędnych, co było potwierdzane przez kontrole, SKO (no, nasze) i sądy. To naprawdę dla mnie nie jest żadna wykładnia.
~Iks

Napisano: 14 lut 2014, 11:22

popatrz wyżej:
Zgodnie z art. 17 ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych świadczenie pielęgnacyjne przysługuje osobie rezygnującej z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej.
Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy ( Dziennik Ustaw z 2004 r. Nr 99 poz. 1001 z późn. zm.) za osobę bezrobotną uważa się osobę zgłaszającą gotowość do podjęcia pracy. Rezygnację z gotowości świadczenia pracy należy rozumieć jako rezygnacje z podjęcia zatrudnienia. W przepisie art. 17 ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych określenia \"nie podjęcia zatrudnienia\" i \"rezygnacja z zatrudnienia\" są równoznaczne\".
Nie można mieć cukierka i zjeść cukierka.
~Elmer



  
Strona 15 z 18    [ Posty: 175 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x