Gdyby był przycisk "lubię to" to bym wcisnął. Mam dokładnie takie samo zdanie w temacie.Zofia pisze: ↑04 sty 2024, 9:46Dlaczego nie traktujecie art.4 ustawy o szczególnych rozwiązaniach... jako przepisu szczególnego?
Podobnie jak w przypadku koordynacji: art. 23a ust. 5 uośr mówi tylko, że w przypadku ustalenia przez wojewodę koordynacji "organ właściwy uchyla decyzję". I jakoś można na tej podstawie uchylać wstecz, co w innych sytuacjach jest niedopuszczalne. Ale mamy przepis szczególny.
Teraz mamy, że orzeczenie zachowuje ważność (nie, że ulega wznowieniu) i decyzje zmienia się z uwzględnieniem zachowanego terminu ważności. Jak ktoś miał ważne do 7 sierpnia, to ma teraz ważne do 30 września 2024. Nie że od np. 1 stycznia do 7 sierpnia 2023 i od 30 grudnia 2023 do 30 września 2024. Nie ma tu przerwy. To jest ustawa o szczególnych rozwiązaniach - to nie jest normalny tryb. Dlaczego koniecznie chcecie ludziom utrudnić - a to nie wiadomo jak wniosek złożyć, a nie wiadomo jak z zachowaniem prawa na starych zasadach - zmieńcie z urzędu decyzje z wyrównaniem i po sprawie.