Aktualnie zeby rozpoczac II st musisz miec mgr tylko i wylacznie z pracy socjalnej - no i 5 lat pracy - ale to bylo zawsze. Tez chodze na I i sa u nas dziewczyny, ktore pierwotnie dostaly sie na II, a w trakcie dokladnej weryfikacji ich wyksztalcenia okazalo sie, ze maja np. mgr z pedagogiki czy socjologi itp - i zeby zrobic II musza najpierw zrobic.
sorki za brak polskich znakow :/
tak jak prawi Ala.
większość studiów nie daje uprawnień do I stopnia, tylko i wyłącznie z kierunku praca socjalna
czyli dla większości I i II stopień to konieczność
ola nie musisz mieć mgr tylko z pracy socjalnej ale studia wyższe na kierunku praca socjalna lub studia wyższe o specjalności praca socjalna na jednym z kierunków, o których mowa w art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej, lub studia wyższe w wyższej szkole zawodowej o specjalności praca socjalna, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej, lub studia wyższe na jednym z kierunków, o których mowa w art. 116 ust. 1 pkt 3 ustawy o pomocy społecznej, o specjalności przygotowującej do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, o której mowa w art. 116 ust. 1 pkt 3 i ust. 1a ustawy o pomocy społecznej. skąd masz swoje założenia?
Specjalistą pracy socjalnej jest osoba spełniająca powyższe warunki po 3 latach pracy na stanowisku pracownika socjalnego, po 5 latach może być starszym specjalistą, a żeby zostac głównym specjalistą musi mieć II stopień specjalizacji.
zależy od stażu pracy w pomocy społecznej, osoba na stanowisku starszego prac. socjalnego może awansować, jeżeli uzupełniła swoje kwalifikacje np. I i II stopień o specjalności praca socjalna zgodnie z rozporządzeniem na st. specjalistę pracy socjalnej