suo a dodatek 250

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 15 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 17 kwie 2011, 20:17

dlaczego jedni mają etaty pracownika socjalnego, a inni jak ja opiekunka specjalistyczna choć takiego stanowiska pracy nie ma w wykazie, mnie nie chodzi o dodatek 250 ale o dodatkowy urlop. Ciągła praca z chorymi psychicznie i upośledzonymi umysłowo to nieustający stres. Dodam, że opiekunka w moim ops zarabia dokładnie tyle co ja, chociaż środowisk ma o połowę mniej.
~ja


Napisano: 17 kwie 2011, 21:42

dodatkowy urlop przysługuje pracownikowi socjalnemu po przepracowanych 5 latach, dodatek odrazu, ale nie rozumiem dlaczego pracownicy socjalni wykonujący suo nie otrzymują tego dodatku, choć ich praca to głównie praca w terenie. Wszyscy uczepili się tego,że nie przeprowadzamy wywiadów środowiskowych. Myślę, że wykonujemy o wiele więcej niż tylko wywiad - my przebywamy z naszymi podopiecznymi codziennie, a nie raz na jakiś czas i w dodatku za dużo mniejsze pieniądze. Pracownik socjalny jeśli mu się niechce to nie idzie w teren codziennie, a my ...... co tu dużo mówić. Chyba trzeba będzie zasięgnąć opinii w ministerstwie.
~~becia16

Napisano: 17 kwie 2011, 22:28

Całkowicie się z Tobą zgadzam ~~becia16, ja na tym stanowisku pracuję od 8 lat ,a ponieważ mam etat opiekunki a nie pracownika socjalnego, więc nawet dodatkowego urlopu nie mam. Praca z podopiecznymi to ciągła praca socjalna w terenie często w odległości wielu kilometrów.Odzieżówki też nie ma.
~ja

Napisano: 21 kwie 2011, 11:44

Pomimo tego, że na umowie o pracę mam angaż pracownika socjalnego ( od 10 lat ) to również nie mam dodatkowego urlopu (nie wspominając o dodatku). Tłumaczenie jest podobne jak w przypadku dodatku - nie przeprowadzam wywiadów!I zgadzam się zupełnie z ~`ja ,że praca z naszymi podopiecznymi to ciągły stres, który wypala nas zawodowo i ten dodatkowy urlop potrzebny jest do noralnego funkcjonowania.
ania
~ania
Podinspektor
Posty: 1943
Od: 18 maja 2011, 16:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: C, Polska

Napisano: 30 paź 2014, 21:03

Witam, jak juz piszecie o opiece społecznej i jakis tam dodatkach czy kóras z Was orientuje sie czy opiekunka specjalistyczna a własnie taka jestem powinna miec jakis dodatek,chociazby za to ze pracuje z pumysłowo chorymi i narazona jest na ogromny stres.Czy jest jakas ustawa o wynagrodzeniu dla opiekunek specjalistycznych i czy dotyczy całego kraju.Prosze o pomoc bo pracuje juz 6 lat na tym etacie.
ewelin007


  
Strona 2 z 2    [ Posty: 15 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x