Wczoraj dostalem decyzje z MOPS odmowna, nie pomogly argumenty slawko ,Bolka & Lolka. Decyzja zawiera, nie posiadam tytulu prawnego do ubiegania sie o dodatek mieszkaniowy. Tytul prawny ma wylacznie zona poniewaz jest wlascicielem lokalu. Co robic ?
Panie Kazimierzu przeczytałem dokładnie wypowiedzi na tym forum. Wynika że zdania są podzielone, czy Pan posiada tytuł prawny do lokalu. Większość pracowników od spraw związanych z dodatkami mieszkaniowymi jest na nie, czego przykładem jest stanowisko Pańskiego MOPS. Ja uważam że „z koniem nie należy się kopać”. Zrobi Pan odwołanie do SKO na 90% decyzja będzie utrzymana. Następnie jest WSA, czyli skarga na SKO. Według statystyk jest uwzględniane około 25% WSA, w NSA około 5% skarg. Jeżeli żona jest już w domu niech napisze nowy wniosek o dodatek mieszkaniowy, o ile spełniacie warunki na pewno będzie przyznany. Jeden miesiąc zapewne Pan nie odczuje w budżecie domowym, a jak ruszy machina sprawiedliwości może się okazać że jest Pan pieniaczem. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia małżonki.
a sławko i ci bolkowi z lolkami, cale szczęście ze nie ma Toli są pry...wami, kto to jest slawko jakis zarzadca w pi...wólce jakis nieokreslony typ za pomoc skopuj/wklej powluje sie na ustawy ktorych nie rozumie, bolkowie z lolkami jedna postac w dwoch osobach jakis niedouczony patafiian ktory rznie prawnika
Nie mam czasu dzisiaj, Panie Kazimierzu, nie chodzi tu o pieniądze lecz o prawo, jeżeli urzędnicy na szczeblu podstawowym gwałcą prawo i to im przechodzi i ci co wyżej są to akceptują, naruszają KRP, tak nie powinno być !!
Wynika że należy skarżyć RP :
„Nietykalności mieszkania przyjętą przez Europejski Trybunał Praw Człowieka wykładnią art. 8 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (Dz. U. z 1993 r. Nr 61, poz. 284), stanowiącego, że każdy ma prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego, swojego mieszkania i swojej korespondencji. Wykładnia ta jest szeroka i uwzględnia nie tylko aspekt fizyczny prawa do mieszkania w znaczeniu prawa do rzeczywistej przestrzeni fizycznej, ale wskazuje również na prawo do spokojnego korzystania z mieszkania. Trybunał przyjmuje, że naruszenia prawa do poszanowania mieszkania nie ograniczają się do materialnych lub fizycznych naruszeń, takich jak nieuprawnione wejście do mieszkania, lecz obejmują także naruszenia, które nie są materialne ani fizyczne (porównaj między innymi wyrok ETPCz z dnia 16 listopada 2004 r. 4143/02, LEX nr 142240). W wyroku z dnia 24 maja 2007 r. 32718/02 (LEX nr 289013) wskazał między innymi, że długotrwałe zagrożenie eksmisją z mieszkania, pozostawanie w stanie niepewności co do otrzymania od Państwa mieszkania zastępczego, stanowi naruszenie prawa do mieszkania. Potwierdził też swoją dotychczasową linię orzecznictwa, zgodnie z którą ingerencja Państwa w prawo do mieszkania musi być zgodna z prawem, konieczna, odpowiadająca pilnej potrzebie społecznej oraz proporcjonalna do uzasadnionego prawnie celu, jaki miała realizować (porównaj też wyrok ETPCz z dnia 28 kwietnia 2005 r. 41604/98, LEX nr 150071).”
Panie Kazimierzu proszę się nie martwić mamy 14 dni na odwołanie... wszystko będzie wyjaśnione na publicznym forum jakim jest www.ops.pl które wspomaga doradą ludzi prawych i mających coś do powiedzenia. Pozdrowienia dla żony, dziękuje również osobie o nicku slawko za wspieranie w dążeniu do wyjaśnienia prawdy obiektywnej . Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2014 życzą LOLEK & BOLEK przyłącza się również Tola,, która w maju będzie broniła doktorat nauk prawnych.