Umieszczenie dziecka w DPS - zgoda sądu

Wybrane tematy:
odpłatność za DPS - żyjące dzieci i wnuki Odpłatność za DPS sposób nalicznia świadczenie ratownicze- mieszkaniec DPS Ustalenie odpłatności DPS - stare zasady Decyzja OPS mam płacić a z czego mam żyć Wywiady alimentacyjne u dzieci
ODPOWIEDZ
~Ciacho

Umieszczenie dziecka w DPS - zgoda sądu

Post autor: ~Ciacho »

Czy kierując dziecko do dps musi być zgoda sądu czy wystarczy zgoda rodzica
~zosia

Re: Umieszczenie dziecka w DPS - zgoda sądu

Post autor: ~zosia »

jeśli rodzice nie mają ograniczonej władzy - nie trzeba sądu
~mikka

Re: Umieszczenie dziecka w DPS - zgoda sądu

Post autor: ~mikka »

decyzja Sadu jest potrzebna jeżeli rodzice maja ograniczana władzę rodzicielska, jak są jej pozbawieni to opiekun prawny musi uzyskać zgodę sądu.
~Ciacho

Re: Umieszczenie dziecka w DPS - zgoda sądu

Post autor: ~Ciacho »

ok dzięki
~miluchny

Re: Umieszczenie dziecka w DPS - zgoda sądu

Post autor: ~miluchny »

mam dosyć dziwną sytuację mam dziecko któe przebywa w niespokrewnionej rodiznie astępczej nie są opiekunami prawnymi, rodzice biologiczni są ograniczeni w prawach rodzicielskich jak powinna wyglądać procedura skierowania dziecka do DPS wiem że musi być sprawa oddana do sądu ale co z rodziną zastepczą czy nie będzie musiała ponosić odplłatność i która gmina będzie płacić gdy ż dziecko mieszka w innej gminie aniżeli rodzice biologiczni?
ODPOWIEDZ