UPOŚLEDZENIE W STOPNIU GŁĘBOKIM - Ośrodki Wsparcia

  
Strona 3 z 4    [ Posty: 36 ]

Napisano: 14 lut 2012, 12:41

do az
\"Przyjmowanie osób z głębokim upośledzeniem jest Waszym obowiązkiem, dlatego rodzice maja prawo się tego domagać. Odmówić przyjęcia takiej osoby -jest niezgodne z prawem!\"

- dobrze pisać gdy nie ponosi się odpowiedzialności za pracowników- bardzo często u osób z głębokim upośledzeniem intelektualnym występują sprzężenia neurologiczne (mpdz) a to się równa wysadzanie na toaletę, zmianę pampersów, przenoszenie z wózka na ćwiczenia rehabilitacyjne, karmienie itp. inaczej mówiąc wielki wysiłek fizyczny dla personelu - przypominam że wskaźnik zatrudnienia to 1 do 5. Możesz powiedzieć zatrudnij więcej do pomocy tylko jak znaleźć środki na dodatkowy etat z tak niskiej dotacji,

- my też mamy prawo nie przyjąć takiego uczestnika choćby dlatego że już mamy np. 5 uczestników z czterokończynowym porażeniem mózgowym i nie jesteśmy w stanie zapewnić należytej opieki i poziomu usług dla innych uczestników., nie mówiąc o obowiązku prowadzenia treningów,

- \"ŚDs to nie jest własne podwórko\"- ŚDS TO jest podwórko o które należy ZADBAĆ poprzez zapewnieni poziomu usług na właściwym poziomie. Rola kierownika takiej placówki polega na tym żeby nie była to przechowalnia osób niepełnosprawnych ale również aby nie była to praca ponad siły fizyczne dla kadry(patrz Kodeks Pracy)
- \"Pewnie- brak nam choćby sprzętu\" - zapewniam Cie że sam sprzęt to nie wszystko.
I na koniec pytanko - ilu jest u Was uczestników, jaki typ domu i ile kadry.
W naszym Domu mamy 34uczestników ( 12 osób typ A, 22 osoby typ B w tym 5 z mpdz) kadra 8 z kierownikiem.
Pozdrawiam
~Ania II


Napisano: 14 lut 2012, 15:24

Do Ani

Dobre podsumowanie tematu
~GRASZKA

Napisano: 15 lut 2012, 14:02

My w ŚDSie mamy dwie osoby upośledzone umysłowo w stopniu lekkim. Nie wyobrażam sobie pracy z osobami upośledzonymi w stopniu głębokim, bo jaką terapię można im zapewnić w ŚDSie? Ciężko jest z tymi osobami które już mamy a dla osób bardziej chorych są inne placówki OREWy i inne.. Wiem, że gdyby taka osoba wnioskowała o przyjęcie pewnie zostałaby przyjęta, ale to praca ponad nasze siły..
Pozdrawiam kadrę z ŚDSów
~Ewa

Napisano: 17 lut 2012, 1:11

do az
Dziękuje Ci za twoją wypowiedź. Tego tematu nie da się podsumowac droga Graszko,Ewo i Aniu.Ci ludzie z głębokim upśledzeniem,mpdz i innymi uszkodzeniami cun są i będą.Mają prawo też do życia,wyjścia z domu, przebywania z innymi ludźmi,te ŚDS to jest ich życie,świat.To nie jest ich wina ani ich rodziców że jest luka w systemie.Wiem że to też nie jest wasza wina pracowników pracujących w tym systemie.Bardzo to smutne co Wy we Trzy piszecie i współczuję waszym podopiecznym
~katarzyna

Napisano: 17 lut 2012, 10:32

Do Katarzyny
Podaj proszę liczbę uczestników z podziałem na rodzaje niepełnosprawności oraz liczbę kadry - to zaczniemy dyskusję merytoryczną.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Ps. Zapewniam Cię, że nie masz podstaw aby współczuć naszym podopiecznym.
~Ania II

Napisano: 17 lut 2012, 12:49

Do Katarzyny

Nie zgadzam się z Katarzyną.POWINNY ISTNIEC OŚRODKI SPECJALISTYCZNE DLA OSÓB Z GŁĘBOKĄ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ , gdzie pracowac będzie kadra przeszkolona z metod m.in KNILLA oraz STYMULACJI POLISENSORYCZNEJ .Jak wiecie my specjalizujemy się w kształtowaniu nawyków celowej aktywności oraz prowadzeniu treningu zachowań społecznych.
Moja kadra jest w tym świetna, wyjątkowa.
Myslę, że moim podopiecznym współczuc nie można , mają u nas jak w niebie.
Niech każda instytucja zajmuje się dobrze tym to czego została powołana.
A każda z osób głęboko upośledzonych zasługuje na NAJLEPSZĄ OPIEKĄ i rehabilitację odpowiednio do potrzeb.
Podobno , w Tczewie funkcjonuje taki ośrodek dzienny.

~GRASZKA

Napisano: 17 lut 2012, 13:21

Jescze jedno . W Domach Środowiskowych najwięcej zatrudnionych jest terapeutów zajęciowych, którzy prowadzą różnorodne treningi i zajęcia twórcze. Nie mają oni kwalifikacji do pracy z osobami głęboko upośledzonymi.
~GRASZKA

Napisano: 17 lut 2012, 14:19

a jakie kwalifikacje ma mieć terapeuta zajęciowy do pracy z głęboko upośledzonymi?, odpowiedz , bo nie wiem?. Zakładam , że nie mówimy o oligo.
~emilka !!

Napisano: 17 lut 2012, 14:25

pedagog specjalny plus odpowiednie kursy m.in.:
-metoda stymulacji polisensorycznej
- metoda Knilla
- metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne
- sala doświadczania świata
~GRASZKA

Napisano: 17 lut 2012, 14:58

Jeżeli w ŚDS jest kilkanaście osób z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim to większość pracowników[powinna być przeszkolona w zakresie specyfiki pracy z takimi osobami a nie tylko terapeuta zajęciowy, np. w ramach szkoleń półrocznych.
Jeżeli ktoś jest po oligo to posiada kwalifikacje do takiej pracy.
Pozdrawiam
~Ania II



  
Strona 3 z 4    [ Posty: 36 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x