szkolenie - urlop w pracy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 24 lis 2008, 14:50

W Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych członkami są m.in. pracownicy socjalni. Chcąc skorzystać ze szkolenia na temat alkoholu czy narkomanii muszą w Ośrodku Pomocy Społecznej na te dni brać urlop wypoczynkowy, dlatego nie chcą nigdzie jeździć. Proszę napiszcie jak to jest w innych gminach. Czy dostajecie delegacje i od kogo? U nas przewodniczącym Komisji jest burmistrz.
~ewka


Napisano: 24 lis 2008, 14:57

jak to biora urlop wypoczynkowy?????????????????
~apaulina

Napisano: 24 lis 2008, 14:57

cos podobnego jakie to woj?????????????
~apaulina

Napisano: 24 lis 2008, 15:03

To województwo zachodniopomorskie. Przewodniczący Komisji sam nie wie jak to załatwić. Może są jakieś odrębne przepisy na ten temat.
~ewka

Napisano: 24 lis 2008, 15:25

przeciez to są pracownicy samorzadowi karygodne zeby mieli urlop sobie brac a delgacje burmistrz niech im wystawi
~apaulina

Napisano: 26 lis 2008, 10:51

adresatami szkoleń, finansowanych z zezwoleń na sprzedaż alkohololu, czy jak kto woli ,,kapslowych\'\', są różne grupy zawodowe: pedagodzy szkolni, policjanci, kuratorzy sądowi, pracownicy socjalni. Jeżeli chodzi o delegowanie na szkolenia pracowników socjalnych, to w mojej gminie, praktyka jest taka, że uczestniczą w nich w ramach czasu pracy w ośrodku. Moim zdaniem, jakie znaczenie ma to, kto organizuje, czy pokrywa koszty szkolenia? Najważniejsze, że podniesie ono poziom wiedzy, zwiększy kompetencje, a tym samym, wpłynie na jakość wykonywanej pracy i współpracy. Z pracownikami socjalnymi sprawa jest najłatwiejsza, bo ich praca i praca gminnej komisji, to ta sama bajka. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku np. pedagoga/czlonka komisji, bo tutaj przełożony może mieć słuszną rację, że szkolenie dot. rozw. probl. alkoh. nie ma żadnego związku z jego pracą, ale już na temat przemocy wobec dziecka- ma. Reasumując: wszytsko zalezy od rodzaju szkolenia i mądrości szefów. Pozdrawiam.
~oleńka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny