wydzielanie ze struktur OPS-ów - Ośrodki Wsparcia

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 35 ]

Napisano: 25 sty 2011, 15:20

Czy w myśl nowego rozporządzenia i paragrafu 4, pkt.1 o konieczności posiadania statutu jesteśmy zobowiązani do wydzielenia się ze struktur Ośrodka pomocy? Zdania są podzielone, co Wy drodzy przyjaciele na ten temat myślicie. Jak dotąd pracowaliśmy w oparciu o regulamin organizacyjny domu, a w statucie OPS jest zapis o istnieniu domu.
~apa


Napisano: 26 sty 2011, 0:14

Jestem właśnie po spotkaniu z przedstawicielem Ministerstwa, który jasno określił, iż do końca 2014roku(zgodnie ze standardami), wszystkie placówki będące w strukturach innych jednostek np. OPS czy DPS będą musiały się oddzielić. Według Ministerstwa Pracy obecna sytuacja jest niewłaściwa ponieważ jak stwierdzono mamy inne cele,a ponadto państwo będzie chciało przekazać finansowanie ośrodków wsparcia gminom i powiatom. My również jesteśmy domem w strukturze DPS i na razie możemy funkcjonować na starych zasadach i być ujęci w statucie DPS.
~małgorzata

Napisano: 26 sty 2011, 12:39

Dzięki za odpowiedź, czyli jednak jest to nieuniknione. Pozdrawiam.
~apa

Napisano: 26 sty 2011, 13:32

Szkolenie poprowadzi: mgr Jolanta Łukasik, praktyk, pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
w Warszawie, współautorka przedmiotowego rozporządzenia w sprawie środowiskowych domów samopomocy.
Szkolenie odbędzie się w dniu 24 lutego 2011r. w Katowicach
ul. Moniuszki 7 (boczna od Al. Korfantego), sala niebieska (budynek P.P.H. Inter-Prodryn Sp. z o.o.) w godzinach od 10 do 16-ej.
Koszt szkolenia wynosi 290zł od osoby. Bliższych informacji co do warunków szkolenia można uzyskać przesyłając email na adres: [email protected] lub pod numerem telefonu: 668-595-916; 34-368-15-87. Karta zgłoszenia na szkolenie do pobrania na stronie: www.verus24.pl.
~ŚDS

Napisano: 01 lut 2011, 22:16

wydzielenie może również \"wymusić\" np.kontrola z Wydziału-my tak mieliśmy
~kasia

Napisano: 01 mar 2011, 0:26

Nasz Dom od poczatku istnienia jest samodzielna jednostką organizacyjną. Uważam że to dobra sytuacja dla kierownika i pracowników więc nie ma się czego bać.
~Ania II

Napisano: 01 mar 2011, 15:17

u nas określaja to zasady, które są załącznikiem do Zarządzenia Wojewody, ośrodek wsparcia funkcjonuje jako wyodrębniona jednostka organizacyjna, tylko co dalej to niewiadomo kto ma się za to zabrać - a jesteśmy jak większośc w strukturach ops
~mm

Napisano: 01 mar 2011, 22:07

Całą procedurę oczywiście rozpoczyna kierownik śds w porozumieniu z kierownikiem ops. Potem opracowuje się projekt uchwały zgłasza do wójta, burmistrza lub starosty, przedstawia zalecenia, następnie na sesji radni zatwierdzają statut.
Potem kierownik śds występuje o nadanie nr NIP oraz regonu. I już jest śds samodzielną jednostką
~Ania II

Napisano: 02 mar 2011, 10:07

bardzo czytelna procedura, w praktyce pewnie wyjda jeszcze różne okoliczności no ale trzeba jakos sobie z tym poradzić, dzięki Ania II, miłego dnia
~mm

Napisano: 03 mar 2011, 10:13

Poradzić sobie.... Chętnie, tylko co z kosztami administracyjnymi i księgowością? Chyba, że jako wydzielona jednostka SDS otrzyma na to środki. Pozostaje jeszcze kwestia lokalu. Część ośrodków funkcjonuje okresowo w dzierżawach nie mających zniesionych barier architektonicznych. Może być tak, że standard ten nie zostanie spełniony (brak środków, brak możliwości technicznych na adaptację lub przebudowę ). Pozostałe kwestie merytoryczne będą spełnione. Czy sds przetrwa ? A może w myśl tego rozporządzenia niebawem pojawi się nowelizacja ustaw istotnych dla sds, w których dopisze się np. \" w miarę posiadanych środków\"? Do czego wtedy będą zobligowane samorządy? Również i ja marzę o samodzielności. Ale nie mogą to być marzenia kamikadze.
~Bohdan Statakiewicz-Koszalin



  
Strona 1 z 4    [ Posty: 35 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x