WYNAGRODZENIE PRZY UMOWIE ZLECENIA

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 28 cze 2019, 14:22

Witajcie.
Liczę na waszą pomoc! Jak jest z wynagrodzeniem za obsługę kdr? Mam umowę o pracę na jedno a na KDR umowę zlecenie. Nadmienię, że moje wątpliwości powstały kiedy zostało mi wypłacone wynagrodzenie pomniejszone o jakieś 40% od kwoty brutto! Czy tak może być?!
W innych wątkach pisaliście, że otrzymujecie wynagrodzenie zgodnie ze stawkami z ustawy o kdr (art. 29) i ja w swojej umowie zlecenie też mam napisane, że otrzymam wynagrodzenie zgodne z tym artykułem. W tym momencie zaczęłam się zastanawiać :?: że przecież w ustawie o kdr nie ma mowy o żadnym wynagrodzeniu! Tam jest napisane o kosztach realizacji ustawy! Które jednostka może przeznaczyć na co chce (zakup papieru, wynagrodzenie dla pracownika, itp) Ale nie jest to samo w sobie wynagrodzeniem! Tak myślę?
No i myślę dalej! Że skoro jest to umowa zlecenie czyli mamy doczynienie z:

- Ustawa z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę- Art. 8a. 1. W przypadku umów, o których mowa w art. 734 i art. 750 Kodeksu cywilnego, wykonywanych przez przyjmującego zlecenie lub świadczącego usługi, wysokość wynagrodzenia powinna być ustalona w umowie w taki sposób, aby wysokość wynagrodzenia za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług nie była niższa niż wysokość minimalnej stawki godzinowej ustalonej zgodnie z art. 2 ust. 3a, 3b i 5

- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 września 2018 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2019 r.


Zastanawiam się czy nasze umowy nie są błędne pod względem formalnym? Przecież netto za 1h na zleceniu jest 10,54. Powinnam dostać jakieś 900zł a dostałam 300!


dodatkowo wklejam linki które myślę, że dają do myślenia:

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-o-cz ... e-zlecenie

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-o-cz ... e-zlecenie

Piszcie co o tym wszystkim sądzicie? Bo ja mam mętlik w głowie a w pracy twierdzą, że wszystko mylę i jest dobrze!
Pozdrawiam!
nowy_85
Praktykant
Posty: 2
Od: 13 cze 2019, 13:43
Zajmuję się: dod. mieszkaniowe, dod. energetyczne


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny