zabezpieczenie tytułem alimentów - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Napisano: 26 lis 2015, 9:18

jw. wyrok prawomocny pani jest panną nie wychowuje dziecka wspólnie z drugim rodzicem czy przysługuje jej zasiłek rodzinny ? wnioskuje jeszcze o samotne wychowywanie ale jeśli traktować ten wyrok jak wyrok o świadczenie alimentacyjne to wiem, że nie przysługuje dodatek.
madzix
Podinspektor
Posty: 1336
Od: 08 gru 2014, 13:14
Zajmuję się:


Napisano: 26 lis 2015, 9:34

zabezpieczenie, nie jest wyrokiem, tylko postanowieniem wpadkowym w sprawie o alimenty
pytanie czy dziecko uznane, czy toczy się sprawa o ustalenie ojcostwa? bo to warunkuje czy może się starać o samotne
Jozin

Napisano: 26 lis 2015, 10:27

wcześniej razem wychowywali dziecko i dziecko nosi nazwisko ojca to chyba jest uznane, teraz coś się posprzeczali i ona wniosła o alimenty, ponieważ jest bez dochodu sąd postanowił "udzielić zabezpieczenia na czas trwania postępowania 500 zł miesięcznie tytułem alimentów"
madzix
Podinspektor
Posty: 1336
Od: 08 gru 2014, 13:14
Zajmuję się:

Napisano: 26 lis 2015, 15:00

to dodatek z tytułu samotnego do odmowy,
u nas generalnie też odmawiamy zasiłku rodzinnego, gdy nie ma wyroku/ugody tylko jest zabezpieczenie wpadkowe w postepowaniu sądowym.
Jozin

Napisano: 26 lis 2015, 15:13

poczytaj art.7 pkt 5.....tam jest mowa o świadczeniu alimentacyjnym na rzecz dziecka

Zabezpieczenie powództwa alimentacyjnego jest świadczeniem alimentacyjnym ustalonym przez sąd na rzecz dziecka. Zasiłek rodzinny przysługuje bezspornie.
Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka--- absolutnie nie przysługuje.
~o~



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x