zbliżający się problem? - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 4 z 7    [ Posty: 70 ]

Napisano: 29 sty 2014, 15:52

A co ma piernik do wiatraka?

Należność z tyt. zawrotu FA jest należnością publiczno prawną i stosują się do niej przepisy które wymieniłem powyżej i nie ma tu nic do rzeczy, że świadczenie z FA jest świadczeniem alimentacyjnym.

To co zwraca dłużnik nie jest świadczeniem alimentacyjnym tylko zapłatą zobowiązania o charakterze publiczno prawnym a do spraw należności publiczno prawnych stosuje się przepisy... itd

dalsza dyskusja nie ma sensu.

Podam jeszcze tylko podstawy stosowania przepisów III działu ustawy Ordynacja podatkowa do niepodatkowych należności o charakterze publiczno prawnych może się komuś przydać.

Ustawa o finansach publicznych:
Art. 67.
Do spraw dotyczących należności, o których mowa w art. 60, nieuregulowanych niniejszą ustawą stosuje się przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071, z późn. zm.6)) i odpowiednio przepisy działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60, z późn. zm.7)).
----------------------------------------

Ordynacja podatkowa:

Art. 3.
Ilekroć w ustawie jest mowa o:

3) podatkach – rozumie się przez to również:
a) zaliczki na podatki,
b) raty podatków, jeżeli przepisy prawa podatkowego przewidują płatność podatku w ratach,

c) opłaty oraz niepodatkowe należności budżetowe;


8) niepodatkowych należnościach budżetowych – rozumie się przez to niebędące podatkami i opłatami należności stanowiące dochód budżetu państwa lub budżetu jednostki samorządu terytorialnego, wynikające ze stosunków publicznoprawnych;





~BDMB


Napisano: 29 sty 2014, 16:00

taaa a świstak siedzi bo sreberka były kradzione.

Podsumowując, najlepiej dla dłużnika wyjechać do pracy na 10 lat za granicę, namówić żonę na wystąpienie o FA, po 5 latach nie będzie miał żadnego zadłużenia. Cudownie mu się przedawnią, mimo, że alimenty się nie przedawniają.
trochę powagi
~Elmer

Napisano: 29 sty 2014, 16:29

jak ten dłużnik wyjedzie za granicę i namówi żonę żeby tak zrobiła jak mówisz to twój problem żeby sprawę prowadzić tak żeby najpierw ustanowić mu przedstawiciela do spraw doręczeń a potem wydać decyzję i tak prowadzić sprawę żeby się nie przedawniła. Jak nic nie zrobisz to pewnie że się przedawni i niech się namawiają
~Marek

Napisano: 29 sty 2014, 16:29

jak ten dłużnik wyjedzie za granicę i namówi żonę żeby tak zrobiła jak mówisz to twój problem żeby sprawę prowadzić tak żeby najpierw ustanowić mu przedstawiciela do spraw doręczeń a potem wydać decyzję i tak prowadzić sprawę żeby się nie przedawniła. Jak nic nie zrobisz to pewnie że się przedawni i niech się namawiają
~Marek

Napisano: 29 sty 2014, 16:33

podejdzcie do sprawy bardziej merytorycznie a nie emocjonalnie. To poważna sprawa. Za niedochodzenie należności i dopuszczenie do ich przedawnienia grozi kara
~Marek

Napisano: 29 sty 2014, 16:34

Ted długi wymazuje jedynie śmierć. Co to cyrki z likwidowaniem należności, gdy wszyscy jeszcze żyją?
~west

Napisano: 29 sty 2014, 16:35

Egzekucję prowadzi komornik. My tylko przewalamy papierki i nasza robota nic nie znaczy. Nikt nawet na nią uwagi nie zwraca,a w świetle i nadziei nadchodzących zmian widać już że wszystko wróci na swoje miejsce.
~west

Napisano: 29 sty 2014, 16:37

marek dłużnik mieszka w Polsce, pracuje za granicą. US jest właściwy w Polsce. Decyzje odbierany, tytuł wystawiony. US umarza postępowanie bo nic nie można z niego ściągnąć. Komornik sądowy umarza bo nie jest właściwy.
Dłużnik wg was w tym momencie nie ma zadłużenia. Ciekawe czy z BIGu bo wykreślicie.
Jak dla mnie on ma cały czas zadłużenie z tytułu alimentów
~Elmer

Napisano: 29 sty 2014, 17:01

Tak jak Elmer. Jedynie po śmierć dłużnika jego należności wygasają.
~Anka W.

Napisano: 29 sty 2014, 17:14

A od kiedy to urząd skarbowy egzekwuje świadczenia alimentacyjne? I od kiedy świadczenia alimentacyjne ustalane są decyzją administracyjną?

Fundusz alimentacyjny nie jest świadczeniem alimentacyjnym, nie jest ustalany na podstawie KRiO tylko ustawy o FA, i nie jest egzekwowany na podstawie KC tylko ustawy o egzekucji w administracji.

BDMB ma rację jeśli chodzi o charakter FA to należność publiczno prawna.

Marek Ministerstwo twierdzi że świadczenia z funduszu alimentacyjnego nie ulegają przedawnieniu.
"Com napisał, napisałem."
J 19, 22
RR
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 2014
Od: 23 lip 2007, 22:51
Zajmuję się:
Lokalizacja: wieś, Polska



  
Strona 4 z 7    [ Posty: 70 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x