oczywiście, że tak. Sama organizowałam u siebie takie szkolenia, płacąc prowadzącym, jak również fiansowałam z ,,korkowych\'\' szkolenia wyjazdowe nt. przemocy. To były szkolenia, które uwzględniały przemoc w powiązaniu z problemem alkoholowym (żeby nie było wątpliwości, czy można płacić z ,,tych\'\' pieniędzy).
Witam. Mam pytanie. Jak powinna przebiegac kolejnosc powoływania zespołu interdyscyplinarnego? Chodzi mi o uchwały, zarządzenia itd. Z góry dziekuje za pomoc.
jeśli mogłabym prosić o przesłanie mi materiałów dot. zespołów interdyscyplinarnych, to byłabym ogromnie wdzięczna.
mój adres: [email protected]
pozdrawiam i z góry dzieńkuję
BYłoby fajnie, gdyby ktoś mógł mi też podesłać materiały (uchwału, zarządzenia) nt. zespołów interdyscyplinarnych. Dzięki bardzo. Adres : [email protected]
A co z komisjami, które odbywają się po godzinach pracy i za to jest płacone. Jak mają przychodzić na grupy robocze, które są w czasie pracy OPS czyli do 15, pracodawca nie musi zwolnić np. pracownika poradni, który został powołany do KRPA, a jak ma brać wolne to kto mu za to zapłaci?
I tu mamy wszyscy problem!
Najlepiej ustalić w programie jakieś rozsądne zryczałtowane miesięczne wynagrodzenie dla GKRPA, które satysfakcjonowałoby członków komisji biorących udział w posiedzeniach grup roboczych, czy zespołu. Ja tak zrobiłem!
Członek Komisji bierze udział w grupie roboczej. Podpisuje ochronę danych osobowych. GKRPA aby pracować z osobą uzaleznioną i sprawcą jednocześnie, czyli nakłaniać do np. programów korekcyjnych musi wiedzieć czy tego już nie zrobiono na grupie roboczej, aby nie powielać działań. Czy jej przedstawiciel który jest w grupie roboczej może informować pozostałych członków o przebiegu procedury? A decyzje są przecież podejmowane kolegialnie?