Apel Przemka - Świadczenia rodzinne

  
Strona 5 z 11    [ Posty: 109 ]

Napisano: 23 sty 2016, 15:23

Oto o jakie równe traktowanie opiekunów osób niepełnosprawnych zabiegają rodzice 20,30,40 letnich ,,dzieci" :lol:

„Różnice w sytuacji rodziców dzieci niepełnosprawnych i opiekunów osób dorosłych np. matki ,ojca ,babci ,dziadka.
1. Stanowisko (części) rodziców dzieci „chorych od urodzenia” w kwestii świadczenia pielęgnacyjnego.
Rodzice niepełnosprawnych dzieci nie sprzeciwiają się podwyższeniu kwoty świadczeń dla opiekunów dorosłych :?: ( ALE NIE MÓWIĄ ANI SŁÓWKIEM O JEJ ZRÓWNANIU :!: )
Żądają zachowania dotychczasowych regulacji czyli obecnej ustawy o Świadczeniu Pielęgnacyjnym.

Świadczenie pielęgnacyjne dla rodzica jest ekwiwalentem za rezygnację z zatrudnienia i opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem w stopniu znacznym. Świadczenie pielęgnacyjne zastąpiło zasiłek stały z pomocy społecznej, który przysługiwał rodzicowi na niepełnosprawne dziecko. Dopiero w 2008 r TK rozszerzył krąg uprawnionych doświadczenia pielęgnacyjnego.Z opieką na niepełnosprawnym dzieckiem związane było szczególne uprawnienie do przejścia rodzica niepełnosprawnego dziecka na wcześniejszą emeryturę po 20 latach (matka) lub 25 latach (ojciec) bez względu na wiek rodzica. Ta grupa społeczna jako jedna z pierwszych została pozbawiona tego szczególnego przywileju.

Opieka nad matką czy ojcem często jest równie trudna czy wyczerpująca jednak należy mieć na względzie różnice w sytuacji życiowej tych dwu grup opiekunów.
Opieka na niepełnosprawnym dzieckiem jest opieką długoterminową . Trwa 20, 30 a często 40 lat i więcej. Urodzenie niepełnosprawnego dziecka jest dla rodziców i rodzeństwa faktem zmieniającym diametralnie ich życie skutkującym rezygnacją z wielu aspektów życia zawodowego i społecznego, powodującym biedę materialną dyskryminacje i wykluczeniem. Najczęściej matka rezygnują z kariery zawodowej, zostaje pozbawiona możliwości wypracowania emerytury lub emerytury w godziwej wysokości. Pomimo , że wykonuje 24godzinną pracę nie przysługuje jej żadne prawa pracownicze. To tę grupę społeczną najczęściej dotyka zjawisko wypalenia wynikające z pracy bez wytchnienia.
Taka rodzina nie ma możliwości zgromadzenia majątku i godnego zabezpieczenia na starość.
Dziecko niepełnosprawne z racji, że nie ma szansy na zatrudnienie dysponuje tylko rentą socjalną i przeważnie jedynym majątkiem, który po nim pozostaje jest jedynie wózek inwalidzki w przypadku dziecka niepełnosprawnego rodzica.

W przypadku opieki nad seniorem na pierwszy plan wysuwają się czynności opiekuńcze. Opieka nad seniorem jest normalną koleją życia. Z reguły jest to opieka krótkoterminowa. Opiekun ma możliwość zgromadzenia majątku, wypracowania godziwej emerytury. Zanim nadejdzie potrzeba zajęcia się chorym rodzicem korzysta z uroków życia w pełnym zakresie. Często ma rodzeństwo, zdrowe dzieci , które też włączają się w opiekę nad rodzicem czy dziadkami. Chory rodzic przeważnie ma godziwe świadczenie emerytalne a często też zgromadzony majątek. Opieka jest świadczona często w mieszkaniu rodzica.
W przypadku rodziców dzieci często występuje sytuacja, gdy rodzic niepełnosprawnego dziecka musi równocześnie zajmować się swoim niepełnosprawnym dzieckiem i chorym rodzicem nie otrzymując dodatkowych pieniędzy za opiekę nad rodzicem.

IWONA HARTWICH
kazik1


Napisano: 23 sty 2016, 15:36

Bardzo madrze Rodzice napisali, jak zaznaczylam powyzej mam dziecko i rodzica ze znacznym stopniem. Rodzicem opiekuje sie za darmo. :!: Roznice w yciu codzienny, potrzebach sa ogromne.
M M

Napisano: 23 sty 2016, 15:50

A co to za dobra ustawa Religi dla seniorów?
I nie zasłaniaj się niepełnosprawnoscią dziecka a przy okazji rodzica? Bo praktycznie i pisałam o tym wcześniej niepełnosprawność mozna orzec kazdemu dziecku i każdej osobie dorosłej. Bo nawet jezeli sa jakieś osoby idealnie zdrowe to jest ich niewiele. Rzecz polega tylko na tym, że wielu osobom nawet nie przychodzi do głowy, zeby z powodu jakiś chorób mogli sobie czy dziecku orzekać niepełnosprawność, a inni tez jej nie orzekają, gdyz takie orzeczenie moze byc do niczego nie potrzebne.
I jaki ma być cel , żeby tworzyć odrębną ustawę o świadczeniu opiekuńczym dla dzieci, a oddzielną dla dorosłych?
Bo to dla mnie brzmi tak , żeby stworzyć oddzielny kodeks karny czy kodeks pracy dla osób do 30 roku życia, a oddzielny dla w starszym wieku, albo oddzielne dla kobiet i oddzielnie dla mężczyzn.
Oj rodzice, wasz egoizm i chciwość nieźle wam biją na dekle.
zgaga

Napisano: 23 sty 2016, 15:52

M M pisze:Bardzo madrze Rodzice napisali, jak zaznaczylam powyzej mam dziecko i rodzica ze znacznym stopniem. Rodzicem opiekuje sie za darmo. :!: Roznice w yciu codzienny, potrzebach sa ogromne.
20,30,40 latkowie to nie są dzieci.Pobierają renty z tytułu niepełnosprawności ,a takie należą się tylko osobom dorosłym.
kazik1

Napisano: 23 sty 2016, 15:55

kazik1 pisze:Oto o jakie równe traktowanie opiekunów osób niepełnosprawnych zabiegają rodzice 20,30,40 letnich ,,dzieci" :lol:
I o czym to niby ma świadczyć? Dlaczego nie wkleiłeś całego postu? Dlaczego zabrakło tego fragmentu?

"Porównanie to ma na celu wyłącznie podkreślenie różnic w sprawowanej opiece, oraz wskazanie na zróżnicowanie potrzeb opiekunów i podopiecznych w każdej z grup. Porównanie to NIE odnosi się do kwot czy prawa i kryteriów uzyskiwania świadczeń opiekuńczych. Rodzice niepełnosprawnych dzieci absolutnie NIE sprzeciwiają się podwyższeniu kwoty świadczeń dla opiekunów niepełnosprawnych osób dorosłych. Uważają, że Wykluczeniu Opiekunowie sprawujący opiekę nad SENIORAMI, powinni być objęci innymi regulacjami dotyczącymi seniorów ze względu na specyfikę potrzeb tej grupy osób, z korzyścią dla każdej z grup opiekunów i ich podopiecznych."

Dlaczego nie wkleiłeś komentarza do tej notki?

"Bardzo proszę o uważną lekturę tej notatki. Pojawiające się tu i ówdzie opinie, że sugeruje ona zasadność różnicowania kwoty świadczenia pielęgnacyjnego dla rodziców ON i opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych są całkowicie błędne. Notatka nie dotyka tego zagadnienia.
Nasze stanowisko w sprawie różnicowania kwoty świadczenia pielęgnacyjnego, wyrażone we wciąż aktualnych uwagach do projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach, złożonych w ramach konsultacji publicznych, 21.03.2015 roku w MRPiPS (do wglądu na stronach ministerstwa) pozostaje niezmienne.
W uwagach tych domagamy się RÓWNEGO potraktowania WSZYSTKICH grup opiekunów osób niepełnosprawnych:

[...]z uwagi na powyższe, stoimy na stanowisku, że kwota świadczenia pielęgnacyjnego, powinna być jednakowa dla wszystkich grup świadczeniobiorców. Kwota ta, powinna być równa kwocie świadczenia ustalonej w projekcie nowelizacji dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych a docelowo stanowić równowartość najniższego wynagrodzenia i podlegać corocznej waloryzacji[...]"
RR6
Praktykant
Posty: 22
Od: 04 mar 2015, 17:16
Zajmuję się:

Napisano: 23 sty 2016, 16:02

M M pisze:Bardzo madrze Rodzice napisali, jak zaznaczylam powyzej mam dziecko i rodzica ze znacznym stopniem. Rodzicem opiekuje sie za darmo. :!: Roznice w yciu codzienny, potrzebach sa ogromne.
Szanowna Pani.Potrzeby osób niepełnosprawnych nie są uzależnione od ich wieku, tylko od stanów w jakich się znajdują.Świadczenie pielęgnacyjne nie jet dla nich przeznaczone, tylko dla opiekunów.A wszyscy opiekunowie bez względu kim się opiekują mają jednakowe potrzeby.
tttuuu

Napisano: 23 sty 2016, 16:06

O, kazik przytoczył mądre wypociny swojego tlenionego guru.
I na jej miejscu spedzając wakacje pod palmami, ferie na stoku bym sie wstydziła pisać o pozbawieniu uroków życia z powodu niepełnosprawnego dziecka. Bo ja wychowałam dwoje bez orzeczeń, oboje z mężem ciężko pracowaliśmy, ale nas nie było stać na takie wyjazdy, nawet zeby same dzieci wysłac.
A praca bez wytchnienia to chyba najbardziej daje sie we znaki tym co mają cały roboczy tydzień dzieci w ośrodkach, a takze tym, których dzieci przebywają w szkole.
zgaga

Napisano: 23 sty 2016, 16:21

Uważają, że Wykluczeniu Opiekunowie sprawujący opiekę nad SENIORAMI, powinni być objęci innymi regulacjami dotyczącymi seniorów ze względu na specyfikę potrzeb tej grupy osób, z korzyścią dla każdej z grup opiekunów i ich podopiecznych."
A co do potrzeb określonej grupy i tu grupy seniorów ma samo swiadczenie pielęgnacyjne, które jest tylko rekompensata dla opiekuna za utracone zarobki, żeby go obejmować innymi regulacjami?
Odpowie ktoś mądry?
zgaga

Napisano: 23 sty 2016, 16:27

zgaga pisze:O, kazik przytoczył mądre wypociny swojego tlenionego guru.
I na jej miejscu spedzając wakacje pod palmami, ferie na stoku bym sie wstydziła pisać o pozbawieniu uroków życia z powodu niepełnosprawnego dziecka. Bo ja wychowałam dwoje bez orzeczeń, oboje z mężem ciężko pracowaliśmy, ale nas nie było stać na takie wyjazdy, nawet zeby same dzieci wysłac.
A praca bez wytchnienia to chyba najbardziej daje sie we znaki tym co mają cały roboczy tydzień dzieci w ośrodkach, a takze tym, których dzieci przebywają w szkole.
Rozumiem że kiedy trudno o argumenty, ucieka się w śliskie kwestie obyczajowe. OK, podziwiam, gratuluję hartu ducha, ale przejdźmy do rzeczy, bo nie rozmawiamy tu o palmach tylko o systemie wsparcia ON i ich rodzin. Proszę wskazać na konkretne działania rodziców ON przeciw WO. Czy takim działaniem jest postulat o równe traktowanie wszystkich grup opiekunów, w tym WO i osób na EWK i EWM? Jeśli nie, to proszę się zastanowić o co wam chodzi. Skąd bierze się w was ta zapiekła nienawiść do rodziców ON i dlaczego nie kierujecie jej w stronę faktycznie odpowiedzialnych za wasz los, czyli rządzących?
RR6
Praktykant
Posty: 22
Od: 04 mar 2015, 17:16
Zajmuję się:

Napisano: 23 sty 2016, 16:31

zgaga pisze:A co do potrzeb określonej grupy i tu grupy seniorów ma samo swiadczenie pielęgnacyjne, które jest tylko rekompensata dla opiekuna za utracone zarobki, żeby go obejmować innymi regulacjami?
Odpowie ktoś mądry?
W skrócie chodzi o ujęcie w regulacjach prawnych potrzeb wynikających z różnic między opieką o charakterze hospicyjnym a opieką rehabilitacyjno-włączającą.
RR6
Praktykant
Posty: 22
Od: 04 mar 2015, 17:16
Zajmuję się:



  
Strona 5 z 11    [ Posty: 109 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x
Ta strona używa ciasteczek (cookies) tylko zgodnie z zasadami opisanymi w polityce cookies Rozumiem