Apel Przemka - Świadczenia rodzinne

  
Strona 7 z 11    [ Posty: 109 ]

Napisano: 23 sty 2016, 18:55

Prosze dokladnie czytac, a nie wylewac zale :roll: Nie da sie ukryc ze sporo doroslych ludzi nie znajdujacych pracy korzysta z znacznego stopnia swojego rodzica. Dzieci sa co dwa lata weryfikowane..a nawet czesciej stajac na komisji. Na dluzej Nam orzeczen nie wystawiaja. Jak dziecko konczy lat 16 otrzymuje orzeczenie na 2 lata do pelnoletnosci, a dopiero potem jak nie rokuje zadnej poprawy na stale. Chce zaznaczyc ze bardzo malo jest przypadkow , aby otrzymac dla dziecka pelnoletniego orzeczenie na stale. Starsi ludzie w wielu przypadkach maja stare orzeczenie wydane przez iinne instytucje i ich opiekunowie wykorzystuja sytuacje. I nie piszczie bzdur, ze nigdzie wyjsc nie mozecie..Tutaj pracownicy MOPS doskonale wiedza, jak wyglada opieka nad starszym czlowiekiem, Jak wielu starszych ludzi mieszka samych, lezacych..Przychodzi do nich pracownik opiekun 2 lub 3 razy dzennie, a osoba lezy. Osobiscie znam takie przypadki.
M M


Napisano: 23 sty 2016, 18:56

Trudno powiedzieć jak długo będzie trwała opieka w tym przypadku, na pewno rozpoczęła się 18 lat później niż w przypadku osoby niepełnosprawnej od urodzenia. Ale do czego zmierzamy?
Nie wnikając w to ile taki niepełnosprawny będzie żył po wypadku, to jednak opieka nad nim mogła rozpocząc się rok miesiąc, dzień, a nawet te kilka lat wczesniej niż nad osobą niepełnosprawną,, którą władze zaliczają do dzieci.
A i tak np. porównując taką opiekę nad dzieckiem z cukrzycą, a dorosłą rzeczywiście niesamodzielną, to te 18 lat róznicy w sprawowaniu opieki staje się niczym.
zgaga

Napisano: 23 sty 2016, 19:01

Skala niesamodzielności i przepisy pozbawoine absurdów i niedomówień, których organ nie będzie musiał interpretowac jak mu sie podoba, powinny sprawę załatwić.
zgaga

Napisano: 23 sty 2016, 19:03

RR6 pisze:
obserwator pisze:HISTORIA PRAWDZIWA
Rok temu syn sąsiadki obchodził 18 urodziny jeden dzień później.Pech chciał, że spadł z balkonu i złamał kręgosłup.Jest niepełnosprawny w stopniu znacznym.Gdyby to przytrafiło się dzień wcześniej matce przysługiwało by ŚP.A tak, że dochód w rodzinie wynosi 2500zł na trzy osoby ,nie dostaje nic.Pytam się wiec opiekunów 30 letnich dzieci ,przed kim dłuższe sprawowanie opieki i czym się różni od Waszej?.
Trudno powiedzieć jak długo będzie trwała opieka w tym przypadku, na pewno rozpoczęła się 18 lat później niż w przypadku osoby niepełnosprawnej od urodzenia. Ale do czego zmierzamy?
A zmierzamy do tego ,że 30 latek to dziecko ,a 18 latek to osoba dorosła :lol: Natomiast opieka nad 18 latkiem pomimo ,że rozpoczęła się póżniej ,z racji wieku prawdopodobnie będzie dłużej trwała ;)Przy czym opiekun 30 latka otrzymuje ŚP ,a 18 latka nie dostaje nic :!: .
obserwator

Napisano: 23 sty 2016, 19:15

zgaga pisze:
Cytowana notatka, mówi różnicach w opiece nad SENIOREM, którego niesamodzielność wynika z jego podeszłego wieku, a opiece nad osobą niesamodzielną (niekoniecznie dzieckiem) której niesamodzielność nie jest związana z wiekiem.
Weź ty się zastanów co ty piszesz.
Dorosły niepełnosprawny to nie tylko senior w podeszłym wieku, to sa ludzie w róznym wieku, nawet bardzo młodzi. I to nie jest tak, że niewpełnosprawnosć takiego seniora wynika z jego podeszłego wieku. Przyczyną sa choroby, często przewlekłe, a niektóre wynikające ze starzenia sie organizmu. Ale tez są to choroby , które moga dotknąć ludzi w każdym wieku. Tak jak chociazby taki Alzheimer najczęściej dotyczy starców ale są i osoby 30/40/50 letnie chorujące na niego. Kiedy mój ojciec leżał z zawałem w szpitalu, to na jednej sali z nim lezał 19 letni chłopak po zawale. Nie spotykasz się ze smiercią ludzi młodych, którzy nie sa starcami? Uwazasz, ze oni tak sobie umarli? Ale gdyby nawet przeżyli zostali by kalekami wymagającymi opieki. I jakby niesamodzielność seniora wynikała tylko z jego podeszłego wieku, to wszyscy senorzy w podeszłym wieku musieli by być niesamodzielni.
Ale nawet, to co uważasz, że tylko dlatego, że ktoś jest w podeszłym wieku, to juz mu sie nie nalezy opieka, ani rehabilitacja, tylko musi byc skazany na bolesne przykurcze. Ale za to opieka i rehabilitacja ma sie nalezec niesamodzielnym , a nawet i samodzielnym, których niepełnosprawność powstała nie w związku wiekiem, ale mogą byc w podeszłym wieku.
To jak to ma być ? Niewidomy od urodzenia 40 latek ma być zaliczony do opieki rehabilitacyjno- włączajacej, a jego rowieśnik, który został niewidomy w późniejszym wieku ma mieć opiekę hospicjalną. Czyli jak? ma iść do umieralni?
Ja pierdzielę, czyżby to sami rodzice dzieci wymyślili do spółki z rządzacymi na swoich tajnych spotkaniach?
No właśnie "Weź ty się zastanów co ty piszesz." Opieka należy się wszystkim, dzieciom, osobom młodym, starym, w stanach terminalnych, rudym, mądrym i głupim też. Nikt z nas, nigdy i nigdzie nie twierdził że jest inaczej, że jednym dać, a drugim nie, to bzdura.
To potrzeby osoby niesamodzielnej powinny decydować o modelu i instrumentach wsparcia. Opieka należy się wszystkim. Opieka dostosowana do potrzeb osoby niesamodzielnej, a skoro indywidualnie dopasowana to RÓŻNA, to wszystko. To jest pole do zastosowania różnych metod i narzędzi wsparcia. Czy to tak ciężko pojąć? Chyba tak skoro muszę tłumaczyć że nie jestem wielbłądem. Źli rodzice, potwory po prostu, nie? Knują w lochach jak was udupić. Dlatego postulują o równe świadczenie dla wszystkich grup opiekunów i o utworzenie koszyka gwarantowanych świadczeń rehabilitacyjnych, zdrowotnych oraz usług opiekuńczych, dostępnych dla każdego niepełnosprawnego ze wskazaniem do tego typu świadczeń, bez względu na jego wiek itp. itd. POTWORY! Prawda?
RR6
Praktykant
Posty: 22
Od: 04 mar 2015, 17:16
Zajmuję się:

Napisano: 23 sty 2016, 19:20

obserwator pisze:A zmierzamy do tego ,że 30 latek to dziecko ,a 18 latek to osoba dorosła :lol: Natomiast opieka nad 18 latkiem pomimo ,że rozpoczęła się póżniej ,z racji wieku prawdopodobnie będzie dłużej trwała ;)Przy czym opiekun 30 latka otrzymuje ŚP ,a 18 latka nie dostaje nic :!: .
To źle. Nasze stanowisko w sprawie różnicowania kwoty świadczenia pielęgnacyjnego, wyrażone jest w uwagach do projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach, złożonych w ramach konsultacji publicznych, 21.03.2015 roku w MRPiPS (do wglądu na stronach ministerstwa). W uwagach tych domagamy się RÓWNEGO potraktowania WSZYSTKICH grup opiekunów osób niepełnosprawnych:

[...]z uwagi na powyższe, stoimy na stanowisku, że kwota świadczenia pielęgnacyjnego, powinna być jednakowa dla wszystkich grup świadczeniobiorców. Kwota ta, powinna być równa kwocie świadczenia ustalonej w projekcie nowelizacji dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych a docelowo stanowić równowartość najniższego wynagrodzenia i podlegać corocznej waloryzacji[...]

Oczywiście jesteśmy też przeciwni kryterium dochodowemu w przypadku świadczenia pielęgnacyjnego.
RR6
Praktykant
Posty: 22
Od: 04 mar 2015, 17:16
Zajmuję się:

Napisano: 23 sty 2016, 19:28

zgaga pisze:Skala niesamodzielności i przepisy pozbawoine absurdów i niedomówień, których organ nie będzie musiał interpretowac jak mu sie podoba, powinny sprawę załatwić.
Oczywiście przeskalować wszystkich jak leci i pozwolić w wielu przypadkach dorosłym podopiecznym się usamodzielnić,pozakładać rodziny,a nie robić z nich na siłę do kresu dni mamusiek 60 letnie dzieci i wyłudzać świadczenia .W obecnej ustawie niezbędny jest zapis,że świadczenie pielęgnacyjne jest nagrodą za urodzenie niepełnosprawnego dziecka :lol: .
mar-tusia

Napisano: 23 sty 2016, 19:49

RR6 rodzice to walczą, ale głównie dla siebie, a e chca dla wszystkich rownych świadczeń to tylko tk z pozoru wygląda.
Tresc tego pisma dowodzi jednak czegos innego. M.in. ich rozpaczliwej walki, zeby ich dorosłe dzieci uznano za wieczne dzieci.
https://www.senat.gov.pl/gfx/senat/user ... tel_46.pdf
zgaga

Napisano: 23 sty 2016, 20:07

zgaga pisze:RR6 rodzice to walczą, ale głównie dla siebie, a e chca dla wszystkich rownych świadczeń to tylko tk z pozoru wygląda.
Tresc tego pisma dowodzi jednak czegos innego. M.in. ich rozpaczliwej walki, zeby ich dorosłe dzieci uznano za wieczne dzieci.
https://www.senat.gov.pl/gfx/senat/user ... tel_46.pdf
O ile się orientuję to jest to korespondencja od grupy matek na EWK i rentach, postulującej grupę "0", dla osób ubezwłasnowolnionych. To nie jest pismo Mam Przyszłość, czy Iwony Hartwich. Wasze środowisko nie jest jednorodne, nasze tym bardziej.
Wiem z całą pewnością, że ta grupa także przeciwna jest różnicowaniu kwoty świadczenia pielęgnacyjnego.
RR6
Praktykant
Posty: 22
Od: 04 mar 2015, 17:16
Zajmuję się:

Napisano: 23 sty 2016, 20:49

Pomimo tego co piszesz, wszystko wskazuje na to, że jest to jednak pismo autorstwa p. H.
A uwagi matek na EWK i rentach tez się tam znajdują , ponizej, w linku do strony senatu.
https://www.facebook.com/notes/iwona-ha ... 5342239005
zgaga



  
Strona 7 z 11    [ Posty: 109 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x