Wysokość pomocy na usamodzielnienie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 08 wrz 2015, 8:29

Mam pytanie odnośnie wysokości pomocy na usamodzielnienie
Wychowanek na podstawie postanowienia sądu przebywał 7 lat w rodzinie zastępczej spokrewnionej, 2 dnia przed ukończenie 18 roku życia zostało zmienione postanowienie sądu w ten sposób że z rodziny przeszedł do placówki opiekuńczo-wychowawczej, w której przebywał 2 dni, z dniem osiągnięcia pełnoletności opuścił placówkę. Czy w takim wypadu pomoc na usamodzielnienie winna wynieść 6600 zł czy może 3300z zł???
kubus
Praktykant
Posty: 6
Od: 23 paź 2014, 11:57
Zajmuję się:


Napisano: 08 wrz 2015, 13:48

Czytając zapisy ustawy LITERALNIE to mamy:
art. 149: "wysokość pomocy na usamodzielnienie wynosi: w przypadku osoby usamodzielnianej OPUSZCZAJĄCEJ placówkę opiekuńczo-wychowawczą: nie mniej niż 6600 zł. - jeżeli przebywała w pieczy zastępczej przez okres powyżej 3 lat.
Z Twojej informacji wynika, że jest to osoba OPUSZCZAJĄCA placówkę opiekuńczo-wychowawczą i w pieczy zastępczej przebywała powyżej 3 lat.
Magdy

Napisano: 08 wrz 2015, 15:14

ja uważam że to powinna być kwota 3.300 zł ponieważ kwota 6.600 zł odnosi się do placówki i rodzin niezawodowych co ogólnie nazwano pieczą zastępczą, a to że była tylko 2 dni w placówce to nie wydaje mi się że opuszcza właśnie tą formę pieczy. Może ktoś miał podobny przypadek i pomoże??
ulaaa

Napisano: 09 wrz 2015, 12:10

Podzielam zdanie Magdy - on opuszczał placówkę do której - mam nadzieję dostał skierowanie - więc 6600 zł.
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny