Co można w ramach korkowego - Uzależnienia, Bezdomność

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Napisano: 25 sty 2013, 20:30

Czy można z \"korkowego\" :
1. pokrywać koszty wynagrodzenia asystenta rodziny zatrudnionego na umowę zlecenia? ( Umowa byłaby zawarta z Wójtem, asystent pracowałby z rodzinami z problemem. alkoholowym.

2. pokrywać koszty wynagrodzenia osób prowadzących w ramach umowy zlecenia pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży bądź innych zajęć rekreacyjnych ( zajęcia tego typu chcemy ująć w programie jako działanie alternatywne, organizacje czasu wolnego młodzieży w sposób promujący dbałość o zdrowie

Jakie działania dla dzieci i młodzieży organizujecie ( poza programi profilaktycznymi w szkołach )w przypadku, gdy nie ma na waszym terenie świetlic środowiskowych?
~karmel


Napisano: 25 sty 2013, 21:57

Realizuję taki program i jest wsoółpraca z policją np; zakup alkotestów i narkotestów, realizacja programu w bibliotece, program ,,Spójrz inaczej\" w szkołach, wynagrodzenia psychologów z poradni, tworzymy placówkę wsparcia dziennego, telefon zaufania.
~tomas

Napisano: 26 sty 2013, 21:31

Czy dopuszczalne jest z korkowego wynagrodzenie asystenta, czy to raczej powinno być finansowane z środków pomocy społecznej? Może ktoś wypowie się w tej sprawie.
~karmel

Napisano: 30 sty 2013, 17:00

Finansowane w całości z korkowego.
~Maria

Napisano: 01 lut 2013, 20:06

niedozwolone bo na asystentów to jest oddzielny rozdział a nie z korkowego
~...

Napisano: 13 lut 2013, 14:59

niedozwolone.Ja bym nie zapłaciła.
~r.

Napisano: 15 lut 2013, 9:49

A może jest gmina, w której wynagrodzenie asystenta jest opłacane z korkowego? Jeśli tak, to czy umowa podpisana jest przez Wójta ( są to środki gminy, a nie GOPS ), i w jaki sposób rozliczana jest praca asystenta, kto zajmuje się nadzorowaniem jego pracy, kto wykazuje działania asystenta w sprawozdaniach itp.
~zula

Napisano: 21 lut 2013, 13:06

pamiętaj, że warunkiem opłacenia czegokolwiek z korkowego jest ujęcie danego wydatku w gminnym programie profilaktyki i r.p.a. w danym roku kalendarzowym. Umowy zawiera ten, kto jest wskazany w programie jako jego realizator. Jeżeli realizatorem jest gmina, to wójt/burmistrz, jeżeli inna jednostka, to uprawniony do podpisywania umów reprezentant tej jednostki /np. kierownik ops./. Konstrukcja gminnego programu jest bardzo ważna. I jeszcze jedno, środki gops, to też środki gminy, tylko zapisane w innym rozdziale. Korkowe, z których pokrywane są wydatki na program r.p.a to dział 85153. U mnie w gminie asystent jest zatrudniony przez gops i opłacany z ich budżetu.
~r.

Napisano: 21 lut 2013, 16:43

uważam że właściwie a co ma korkowe do asystenta
~z

Napisano: 21 lut 2013, 19:01

w mojej gminie asystent również jest opłacany z budżetu ops,ale były zakusy na to,żeby wyrwać coś z korkowego
argumentacja była taka,że przecież asystent pracuje z rodzinami,w których jest problem alkoholowy
~xyz



  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x