dochód z ziemi - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 02 sie 2016, 11:42

z powodu złego stanu zdrowia musiałam wydzierżawić ziemię na 10 lat, jest zarejestrowana umowa w starostwie a ja mam z tego tytułu rentę, czy jak będę się starać o zasiłek to dochód z ziemi mi policzą, chyba nie, jak jest naprawdę?
Grażyna xxx

Napisano: 02 sie 2016, 12:40

w pomocy społecznej tak, są na to wyroki sądów
mosiek

Napisano: 02 sie 2016, 14:52

nie prawda. jak jest wydzierżawione za rentę to nie liczymy gospodarstwa rolnego. ewentualnie tylko doliczamy dochód z dzierżawy i kwotę renty.
aaaaaaaa

Napisano: 03 sie 2016, 8:50

aaaaaaaa pisze:nie prawda. jak jest wydzierżawione za rentę to nie liczymy gospodarstwa rolnego. ewentualnie tylko doliczamy dochód z dzierżawy i kwotę renty.

Podstawa prawna jeśli możesz podać?
Mona1

Napisano: 03 sie 2016, 12:02

viewtopic.php?p=207160123


Ustalając dochód rodziny uzyskany z gospodarstwa rolnego, do powierzchni
gospodarstwa stanowiącego podstawę wymiaru podatku rolnego wlicza się obszary rolne oddane w dzierżawę, z wyjątkiem:
1) oddanej w dzierżawę, na podstawie umowy dzierżawy zawartej stosownie do przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, części lub całości znajdującego się w posiadaniu rodziny gospodarstwa rolnego. Zgodnie z przepisami ustawy o ubezpieczeniu społecznym
rolników jest to umowa dzierżawy zawarta w formie pisemnej na okres co najmniej 10 lat i zgłoszona do ewidencji gruntów i budynków, osobie niebędącej: małżonkiem wydzierżawiającego, jego zstępnym lub pasierbem, małżonkiem zstępnego lub pasierba, osobą pozostającą z wydzierżawiającym we wspólnym gospodarstwie domowym, małżonkiem osoby pozostającej z wydzierżawiającym we wspólnym gospodarstwie domowym; stronąwydzierżawiającą jest rencista rolny lub emeryt rolny.
aaaaaaaa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x