Papież Benedykt XVI abdykuje 28 lutego A.D. 2013
Ostatnio takie wydarzenie miało miejsce 700 lat temu!
Jest drugim Papieżem w historii Chrześcijan obrządku Rzymsko-Katolickiego, który abdykował w trakcie trwającego pontyfikatu - czasu sprawowania posługi Biskupa Rzymu/Papieża.
Jedna z pierwszych moich refleksji, po lekturze wpisów powyżej, to cisza w temacie NATYCHMIAST do HP!
Z wyjątkiem jednego. "To jest niesmaczne." (~Julia dnia 2013-02-11 13:07:02)
Zlaicyzowani prześmiewcy, wrogowie tego co bliskie Kościołowi i Bożym planom, 700 lat temu nie istniało większość ideologii, które dziś promują plucie na to co dla człowieka ważne. To co ważne dla nas wszystkich tu na ziemi narodziło się w Betlejem, a imię jego Jezus Chrystus. Bóg/osoba, która przyniosła Dobrą Nowinę (Ewangelię) wszystkim.
Abdykujący właśnie Bebedykt jest następcą Św. Piotra, któremu Jezus wyznaczył misję tworzenia Kościoła. Piotr uważany jest za pierwszego Papieża.
Więcej na ten temat w dziale Hyde Park.
Tam wątek KRZYŻE NA ŚCIANACH, KOLĘDA, OPŁATEK
https://www.ops.pl/forum.php?cmd=show&id ... #206814424