Moduł II powtarzanie semestru

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 21 wrz 2015, 12:53

Mam studenta, który chce powtarzać semestr. Zaznaczam że to jego pierwsze powtarzanie. Czy w takim przypadku powinnam żądać dodatkowych wyjaśnień? Bo jak czytam w programie, to tylko w przypadku kolejnego powtarzania, może się zabezpieczyć i poprosić o wyjaśnienie lub udokumentowanie tego faktu?
gran


Napisano: 22 wrz 2015, 8:55

"wypłata dofinansowania w sytuacji powtarzania semestru / półrocza / roku szkolnego lub akademickiego przez wnioskodawcę jest dozwolona w ramach dopuszczalnej, łącznej liczby semestrów/ półroczy, o której mowa w pkt 1 - z zastrzeżeniem, iż może to nastąpić jeden raz w ciągu trwania nauki w ramach danej formy kształcenia na poziomie wyższym, chyba, że kolejne powtarzanie semestru/półrocza/roku szkolnego lub akademickiego przez wnioskodawcę następuje z przyczyn od niego niezależnych (np. stan zdrowia)"
Czyli pierwszy raz można przyznać bez udokumentowania a następne tylko z powodu choroby wypadku lub innych zdarzeń losowych. Są tacy studenci, którzy kompletnie nie nadają się do studiowania ale zaborczy rodzice nakazują i oni tak ciągną semestr za semestrem. My przeważnie nie dofinansujemy tego samego semestru. Osoba, która nie zdała może składać wniosek na następny etap kształcenia (czyli kolejny rok)
pppp


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x