Narodziny dziecka Małoletniej wychowanki- odpłatność

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 13 paź 2015, 8:37

Witam!
Małoletni umieszczona została w placówce opiekuńczo - wychowawczej w 2012 r. na terenie innego powiatu. Płacimy za ta dziewczynkę na podstawie porozumienia. W tym miesiącu ta małoletnia urodziła dziecko. Który powiat powinien ponosić odpłatność ???? Dziękuje z góry za odpowiedź .
Koralina1256


Napisano: 14 paź 2015, 11:57

Ten powiat, z którego jest opiekun prawny dziecka, albo którego sąd wydał postanowienie.
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:

Napisano: 14 paź 2015, 21:03

Witam,
no cóż należy spojrzeć na to wieloaspektowo, jeśli bierzesz pod uwagę fakt, że obcy powiat pomógł Tobie, kiedy potrzebowałaś miejsca dla dziewczyny, to za dziecko powinnaś płacić TY z punktu widzenia lojalności. Ja bym tak zrobiła, ale z doświadczenia wiem, że nie zawsze tak właśnie jest. Jeśli nie będziesz chciała zapłacić za dziecko, to kolejnym razem nikt Ci nie pomoże, jak w Twojej placówce nie będzie miejsca. Sprawa warta przemyślenia!
Beata****

Napisano: 15 paź 2015, 9:29

Beato nie zgadzam się z tobą. Bo tu nie ma możliwości "bezprawnego" podejścia do sprawy. Przepisy jasno określają czyje jest dziecko. Matka jest małoletnia, więc nie jest opiekunem prawnym dziecka, a wiec dziecko jest tego, gdzie mieszka opiekun prawny i basta. Czym wytłumaczy się powiat, który "grzecznościowo" wziął na siebie koszt utrzymania dziecka przed taką choćby kontrolą RIO lub NIK. Prawo jest prawem. Można na przykład na ochotnika zgłosić się na opiekuna dziecka i wtedy sprawa jest jasna.

Ale tak abstrahując. Jak widać w opisie to dziecko było umieszczone w 2012r. Jego powiat płaciła za opiekę i wychowanie nad nim przez prawie 3 lata i chyba nie tego się spodziewał, że w zamian otrzyma przychówek, za który znowu będzie musiał płacić. Zwróć uwagę, że to w chwili umieszczania nie była małoletnia w ciąży, bo tu to się można umawiać przed umieszczeniem.
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny