Powszechnie wiadomo, co wzbudza agresję. Uważam, że nienawiść jest rezultatem długotrwałego działania tego co wywołuje agresję. Czym są te determinanty w Polsce dziś? Wiele z nich, to indywidualne oraz społeczne problemy wynikające z kryzysu gospodarczego i finansowego "Zielonej Wyspy" i niedostrzegania problemów, które ten kryzys generuje. Reakcją na pogarszające się warunki życia i pracy w Polsce są ogłoszone przez trzy centrale związkowe Ogólnopolskie Dni Protestu.
Czy ta sprawa dot. pracowników pomocy społecznej, a przede wszystkim pracowników socjalnych?
Nie wiem co było intencją Dzibar. Nie wiem dlaczego wkleiła ten link do filmu o Holokauscie? Odnoszę natomiast wrażenie, że obecna sytuacja w Polsce ma znamiona likwidacji Polaków, która przypomina likwidację Żydów w krajach okupowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej.
\"Pod względem dzietności (1,3 dziecka na kobietę) zajmujemy 212. miejsce wśród 224 państw świata. (nie jesteśmy w stanie odrobić dzietnosci do poziomu 2.1- mój przypis)
wg
-@Marcin Kacprzak
I jeszcze jedno:Współczynnik dzietności (takze: poziom płodności) (ang.: Total Fertility Rate - TFR) – współczynnik określający liczbę urodzonych dzieci przypadających na jedną kobietę w wieku rozrodczym (15-49 lat). Przyjmuje się, iż współczynnik dzietności między 2,10 ÷ 2,15 jest poziomem zapewniającym zastępowalność pokoleń.U nas w tej chwili 1,07
UFKA27.03.2012 16:52)
Rok 2012 był pierwszym rokiem od II wojny światowej, w którym spadła liczba osób w wieku produkcyjnym.
W tym roku więcej Polaków umrze niż się urodzi.
W ciągu 40 lat może nas być mniej nawet o 8 mln - czytamy w najnowszym numerze \"Do Rzeczy\".\"
https://www.sciaga.pl/tekst/35807-36-pol ... agadnienia
\"DEFINICJA POLITYKI SPOŁECZNEJ
Jest to działalność państwa skierowana do wszystkich grup społecznych w celu zabezpieczenia ich bytu, a także potrzeb materialnych i niematerialnych ze szczególnym uwzględnieniem rodziny jako podstawowa komórki polityki społecznej.
CZYM ZAJMUJE SIĘ POLITYKA SPOŁECZNA
Z polityką społ. spotykamy się na co dzień. Zajmuje się problemami, które dotyczą każdego z nas, tj. ubóstwo, (czyli stan w którym
w jednostce lub grupie społ. brakuje środków potrzebnych do zaspokojenia podst. potrzeb uznawanych w danej społeczności za niezbędne do normalnego życia) bezrobocie, problemy rodziny
i dzieci, bezdomnością (bezdomni to ludzie, których los lub zachowanie sprowadziły na najgłębszy skraj ubóstwa), kwestiami mieszkaniowymi, niepełnosprawnością (która stanowi od niedawna powszechnie uznawany problem społeczny, przede wszystkim dlatego, że wyodrębnia ona dotkniętą nią część społeczeństwa i przy braku odpowiedniego przeciwdziałania przesuwa ją na margines społeczny). Zajmuje się także z zagrożeniami społecznymi typu alkoholizm, uzależnienia patologiczne, przestępczość (która niepokojąco wzrosła w ostatnich latach wzbudzając niemal powszechne poczucie zagrożenia), narkomania (stanowi ona narastający problem we wszystkich krajach świata, statystyczne ujęcie tego zjawiska jest tak samo trudne jak bezdomności).\"