podwyżki - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 3 z 6    [ Posty: 57 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 07 paź 2015, 16:11

Pragniemy zapewnić, że związki zawodowe takie jak nasz ogólnopolski - istnieją i tam gdzie działają, skutecznie bronią interesów pracowniczych naszej grupy zawodowej, w tym tych związanych z wynagrodzeniami. W wymiarze ogólnopolskim Federacja, pomimo że Rząd nie jest stroną ewentualnego sporu zbiorowego (przypominamy że pracodawcami pracowników naszej grupy zawodowej jest samorząd), stara się forsować pomysły zmierzające do zmian legislacyjnych podnoszących, tak jak określa to kodeks pracy - minimlane wymagrodzenie. Warto zauważyć, że trawają prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie ujednolicenia stawek wynagrodzenia pracowników samorządowych, jednak nie patrząc na przychylność tej lub innej władzy - planujemy kompleksowe rozwiązania dot. m.in. wynagrodzeń. Chcemy zanim to nastąpi uzyskać z MPiPS szczegółowe dane dot. poziomu pensji pracowników pomocy społecznej, ponieważ wychodzimy z założenia, że zmiany powinny być poprzedzone rzetelną diagnozą. Niedalej niż 6.10. w ramach ustawy o dostępie do informacji publicznej wystąpiliśmy powtórnie do MPiPS o przekazanie danych będących w ich posiadaniu, a dotyczących wynagrodzeń pracowników pomocy społecznej.

Drogi/a yyy, żyjemy w wolnym kraju i jeśli widzisz możliwość, a także gdy uda się Tobie przekonać do pomysłu swoje koleżanki i kolegów - możesz założyć takowy związek (chętnie pomożemy), rozpocząć strajk w trybie określonym ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, z którą proponujemy się wcześniej zapoznać ;)

Nie musisz również uczestniczyć w akcji (bo nikt nikomu "nie każe"), której jesteśmy współoragnizatorami podobnie jak współorganizatorem jest portal OPS.pl, na forum którego się wypowiadasz. Ta akcja, którą mieszasz z zupełnie inną kwestią (wynagrodzeń) - ma obok oficjalnych "akademii" w miejscach pracy, "wręczania orderów i uśmiechów" na szczeblach władzy, być dla nas, czyli pracowników socjalnych i pomocy społecznej, okazją do świętowania we własnym gronie i pomimo wielu trudności dotykających nasze środowisko zawodowe - wyrażenia dumy z tego kim jesteśmy. Żenujące jest więc to, że obrażasz incjatywy i tych, którzy działają, samemu mając do zaproponowania strajk, który jak przeczytasz wspomnianą ustawę nie znajduje podstaw w prawie, a napewno nie w takiej formie którą proponujesz. Zapraszamy więc do kontaktu z nami i jeśli Twoja odwaga sięga dalej niż kpienie z cudzych pomysłów chętnie spotkamy się osobiście z Tobą (nawet przyjedziemy do Ciebie) by omówić konstruktywne działania. O takim spotkaniu i Twoich pomysłach możemy też poinformować nasze środowisko. Pozdrawiamy
Ogólnopolska, niezależna i samorządna organizacja związkowa pracowników socjalnych i pomocy społecznej
http://www.federacja-socjalnych.pl
https://web.facebook.com/federacja.socjalnych
federacja.socjalnych
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 81
Od: 13 maja 2015, 18:04
Zajmuję się:
Strona WWW: https://www.facebook.com/federacja.socjalnych


Napisano: 07 paź 2015, 22:24

Co dalej z wynagrodzeniami pracowników pomocy społecznej?

Od pewnego czasu usiłujemy uzyskać z Ministerstwa dane, które mają posłużyć stworzeniu skutecznej strategii w walce o powyższe - informuje Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej. Pomimo pierwszej odmowy w tej sprawie, w dniu 07.10.2015 r. wystąpiono ponownie z pytaniem w ramach zapytania publicznego o informację dotyczącą zebranych przez resort pracy danych o wysokości wynagrodzeń pracowników pomocy społecznej w Polsce.

Pismo PFZPSiPS do MPiPS (Adresat: Minister Pracy i Polityki Społecznej)
http://www.opsursynow-zzp.waw.pl/images ... _20152.pdf

Źródło: http://www.opsursynow-zzp.waw.pl
angoc

Napisano: 08 paź 2015, 8:43

Problem z wynagrodzeniami pracowników socjalnych nie jest prosty do rozwiązania, bo to samorządy są naszymi oracodawcami ale nie niemozliwy. Niestety potrzeba do tego naszej determinacji, czasu i poparcia politycznego. Uważam, że jedyne skuteczne rozwiązanie, jakie można zastosować to określenie w tabeli zaszeregowań w ustawie najniższego mozliwego wynagrodzenia. Powiedzmy, że powinno ono wynosić minimum 2500,00 zł. Każde inne rozwiązanie będzie skutkowało wolną amerykanką ze strony samorządów, które będą tłumaczyły się brakiem środków. Tak przecież samorządy zablokowały przed laty obligatoryjność zatrudniania asystentów rodziny.
pamela

Napisano: 08 paź 2015, 21:11

Trudno to będzie załatwić.
By działać trzeba mieć poparcie.
Poparcie to uczestnictwo w działaniach wszystkich pracowników.
Niestety większość liczy, że ktoś za nich będzie to załatwiał.
Skąd to znamy?
Gość

Napisano: 09 paź 2015, 9:54

Pracownicy pomocy społecznej potrafią rozwiązywać cudze problemy, natomiast wobec spraw własnych stają się bezradni. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, że nie są skłonni do zrzeszania się i głośnego występowania w obronie swoich praw. Potrafimy natomiast zazdrościć innym grupom zawodowym- nauczycielom , że mają lepsze wynagrodzenia. Nauczyciele jednak popierają swoje związki i opłacają składki członkowskie, bo wiedzę, że ktoś w ich imieniu będzie lobbował i organizował akcje protestacyjne i pisał pisma do posłów, senatorów i ministrów.
zisis1

Napisano: 09 paź 2015, 20:59

Póki co nieoficjalnie możemy potwierdzić, że Ministerstwo Finansów zatwierdziło decyzję w sprawie dotacji do dodatków terenowych. Zgodnie z opinią Komisji Finansów Publicznych 46 mln. zł ma trafić na realizację powyższego zadania.

Wszystko wskazuje, że interwencja Federacji okazała się skuteczna.
Ogólnopolska, niezależna i samorządna organizacja związkowa pracowników socjalnych i pomocy społecznej
http://www.federacja-socjalnych.pl
https://web.facebook.com/federacja.socjalnych
federacja.socjalnych
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 81
Od: 13 maja 2015, 18:04
Zajmuję się:
Strona WWW: https://www.facebook.com/federacja.socjalnych

Napisano: 11 paź 2015, 1:38

federacja.socjalnych - dużo robicie dla pracowników pomocy społ.
Dziękuję.
em.

Napisano: 11 paź 2015, 3:02

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i- ... wyzki.html

" Do 30 października br. wszyscy komendanci główni służb podległych MSW zostali zobowiązani do przedstawienia uzgodnionej ze związkami zawodowymi koncepcji realizacji podwyżek funkcjonariuszy. Większa pensja przełoży się na wzrost nagrody rocznej oraz zwiększenie funduszu nagród uznaniowych i zapomóg."

Zatrudnieni w ops też podwyżek chcą ale do związków większość z nich nie chce należeć.
Gość

Napisano: 12 paź 2015, 10:08

Związki w OPSach myślą tylko o pracownikach socjalnych, a pracują też tam osoby na innych stanowiskach - zwłaszcza referencji i podinspektorzy mają naprawdę kiepskie wynagrodzenia. Sama pracuję jako pracownik socjalny, ale rozumiem ich rozgoryczenie.
aleksandra7

Napisano: 12 paź 2015, 12:59

Akurat federacja zrzesza i działa na rzecz wszystkich pracowników a nie tylko socjalnych. Problem w tym że w miernocie samoorganizacji to pracownicy administracji i obsługi jeszcze bardziej nie garną się do działań związkowych.
refresh


  
Strona 3 z 6    [ Posty: 57 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x