pytanko

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 22 kwie 2009, 14:58

W jaki sposób dokumentujecie pracę bezpośrednią z rodziną biologiczną? Czy oprócz wywiadów środowiskowych macie jeszcze jakąś dokumentację?
~socjalna


Napisano: 22 kwie 2009, 15:20

plany pracy z rodziną
~marta

Napisano: 29 kwie 2009, 16:30

jak najbardziej podzielam zdanie marty - plan pracy z rodziną choć w dzisiejszych czasach, gdzie często rodziny dzieci są bardzo daleko od placówki to efektywność jego jest ograniczona wieloma problemami. często zostaje tylko telefon i bardzo rzadkie kontakty między samym dzieckiem i jego najbliższą rodziną np. w ferie, wakacje, święta.
to bardzo utrudnia pracę z rodziną
~karl

Napisano: 30 kwie 2009, 16:09

zgadzam się z tym że jest to duże utrudnienie, a już zupełnie nie mam pojęcia jak robić plan pracy z rodziną jeśli np. mieszka ona w dużej odległości od placówki, nie interesuje się dzieckiem i do tego nie ma telefonu. Czy robicie plany dla wszystkich rodzin nawet takich?
~socjalna

Napisano: 15 sie 2009, 13:01

U nas nie robi się planów pracy z rodziną. Natomiast w dokumentacji osobistej gromadzimy notatki służbowe z wizyt w domach, odwiedzin rodziców, korespondencji dzieci z rodzicami, rozmowach telefonicznych, spotkaniach w sądach itp. Kontakty z rodziną odnotowujemy w dziennikach zajęć wychowawczych chociaż ze względów oczywistych utrzymywanie dzienników jest bzdurą. Prosimy też o notatki służbowe z wizyt w domach inne służby. ( policja, kurator sądowy, mops, gops, itp )
~max


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny