ciekawe co dalej

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 28 mar 2009, 2:27

1 lipca 2009 r. przestają obowiązywać dotychczasowe zasady określające system wynagradzania pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach (placówkach) prowadzonych przez jst.

Nowa ustawa o pracownikach samorządowych, a także przepisy rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które wejdą w życie z dniem 1 kwietnia br., określają niektóre tylko parametry wynagrodzenia, w tym minimalne wynagrodzenie zasadnicze.

Obowiązkiem dyrektora placówki będzie więc uzgodnienie ze związkami zawodowymi regulaminu wynagrodzenia,w którym należy ustalić maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego pracowników, wysokość dodatków funkcyjnych, specjalnych oraz wysokość i zasady przyznawania premii i nagród, a także określić kwalifikacje pracowników.

Nowe rozwiązania prawne oznaczają ogromną odpowiedzialność, która ciążyć będzie na ogniwach związkowych. Dlatego Zarząd Główny ZNP przekazał prezesom okręgów ZNP propozycje, które mogą służyć pomocą podczas negocjowania regulaminów wynagradzania (wzór regulaminu wynagradzania oraz wzór pisma skierowanego do władz samorządowych, a także propozycje działań dot. procedur związanych z wdrożeniem regulaminu.)

Zarząd Główny ZNP przypomina, że nowe rozwiązania prawne dotyczą również pracowników pedagogicznych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych zatrudnionych na podstawie przepisów Kodeksu pracy.

Krzysztof Baszczyński

Wiceprezes ZG ZNP


Czy u Was cos juz wiadomo w tej sprawie??????
~aga


Napisano: 28 mar 2009, 13:15

u mnie nic, a skąd ty to wiesz?
~iwona

Napisano: 28 mar 2009, 16:49

ZNP - niech zajmą się sobą a nie ludźmi z Kp. Prezes związku - a co on ma do wynagrodzenia pracowników samorządowych. ZNP myśli, że dyrektor placówki nie ma nic innego do roboty tylko ze wszystkiego tłumaczyć się związkom. CO TO ZA CHORY POMYSŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~#######

Napisano: 28 mar 2009, 18:00

Witam ponownie
Doskonale wiecie że ZZ sa po to, by bronic praw pracowniczych - nauczycieli, wychowawców i innych pracowników placówek.Ostatni post świadczy o poziomie ignorancji jaka jest udziałem wielu zarządzających w placówkach. Ludzie Karta Nauczyciela tu nie ma nic do rzeczy, nauczmy się choć odrobię przestrzegać praw pracowniczych, a takich głupot jak mój poprzednik pisze, nie trzeba będzie czytać.
Związkom żaden zdrowy na umyśle Dyrektor się nie tłumaczy, ale przestrzegając prawa pracy pewne reguły uzgadnia. O tym zapewne nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć \"dyktatorzy\", trzęsący portkami przed organami prowadzącymi, którzy w imie przypodobania się swoim pryncypałom gotowi sa zrobić wszystko.
Szanujący się Dyrektor powinien być zadowolony z faktu, iz część odpowiedzialności spocznie także na przedstawicielach załogi.
Pozdrawiam
~aga

Napisano: 28 mar 2009, 18:07

cd
Oto kolejna informacja dla pracowników , członków ZZ może zainteresuje Państwa.

Rozporządzenie w sprawie pracowników samorządowych

Regulaminy wynagradzania pracowników samorządowych (dotyczy pracowników niepedagogicznych oraz pracowników pedagogicznych domów dziecka, pogotowi opiekuńczych zatrudnionych na podstawie Kodeksu pracy).

Informujemy, że premier podpisał 18 marca 2009 r. rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Daje ono podstawę do rozpoczęcia prac nad regulaminami wynagradzania dla pracowników niepedagogicznych zatrudnionych w placówkach oświaty prowadzonych przez JST.

Przypominamy, iż zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, ogniwa związkowe powinny przystąpić do uzgadniania regulaminów wynagradzania, w których należy uwzględnić wynagrodzenie zasadnicze, ponad określone w rozporządzeniu, wysokość premii, dodatków specjalnych itp. (o sposobie prowadzenia negocjacji poinformowaliśmy wcześniej, a na stronie www.znp.edu.pl znajduje się wzór regulaminu).

Poniżej zamieszczam tabelę minimalnych kwot dla poszczególnych kategorii zaszeregowania z rozporządzenia. Trzeba ją odnieść do załączników rozporządzenia, które określają kategorię zaszeregowania.


Kategoria zaszeregowania i minimalna kwota w złotych
I - 1100
II -1120

III -1140

IV - 1160
V - 1180

VI - 1200
VII - 1220
VIII - 1240
IX - 1260
X - 1280

XI -1300
XII - 1350
XIII - 1400
XIV - 1450

XV - 1500
XVI - 1550
XVII - 1600
XVIII - 1650
XIX - 1700
~aga

Napisano: 29 mar 2009, 12:07

cd - aby było jaśniej
USTAWA

z dnia 21 listopada 2008 r.

o pracownikach samorządowych

(Dz. U. Nr 223, poz. 1458)

ogłoszono dnia 18 grudnia 2008 r.
obowiązuje od dnia 1 stycznia 2009 r.. Art. 58. Jednostki, o których mowa w art. 2, w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy dostosują swoje statuty oraz regulaminy do zmian wynikających z niniejszej ustawy.

Art. 2. Przepisy ustawy stosuje się do pracowników samorządowych zatrudnionych w:
1) urzędach marszałkowskich oraz wojewódzkich samorządowych jednostkach organizacyjnych;
2) starostwach powiatowych oraz powiatowych jednostkach organizacyjnych;
3) urzędach gmin, jednostkach pomocniczych gmin oraz gminnych jednostkach i zakładach budżetowych;
4) biurach (ich odpowiednikach) związków jednostek samorządu terytorialnego oraz zakładów budżetowych utworzonych przez te związki;
5) biurach (ich odpowiednikach) jednostek administracyjnych jednostek samorządu terytorialnego.
~aga

Napisano: 29 mar 2009, 22:00

znam to rozporządzenie i przyznam się jest trochę niepokojące, ale możne nie będzie tak źle -
~jola

Napisano: 30 mar 2009, 21:11

Proszę o dokładne podanie notki prawnej wspomnianego rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych z dnia 18 marca 2009r.
~szafa


Napisano: 04 kwie 2009, 1:24

Proszę wejść na forum - wynagrodzenie pracowników samorządowych bardzo ciekawe informacje przekazuje Pani Stefania z Związku Pracowników niepedagogicznych \'\'Porozumienie\" z Leszna.Serdecznie polecam udziela bardzo fachowe porady dot. pracowników szkoły sprzątaczki. wożne itp.
~Katarzyna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x