ŚP po SZO od kiedy? - Świadczenia rodzinne

  
Strona 9 z 9    [ Posty: 85 ]

Napisano: 16 lut 2015, 18:10

To nie żadne prawa nabyte tylko tak ukształtowane zapisy ustawy. Gdyby to były prawa nabyte, to ten ktos nie musiał by występować z nowym wnioskiem o ponowne nabycie prawa do zdo.
m&m


Napisano: 16 lut 2015, 20:12

A ty znowu masz najwięcej do powiedzenia w sprawach, które Ciebie nie dotyczą.
Jak zawał - tak zwał, zapisy w ustawie sprawę praw nabytych uregulują - tak jak i przy zdo, jakoś nie pamiętam, by ktoś z dorosłych opiekunów podważał w ten sposób uregulowane ciągłości orzeczeń i nabywanie praw do kontynuacji pobierania zdo.
M&m lepiej skieruj swoje nadmierne zainteresowanie sprawami rodziców na uzyskanie przez dorosłych opiekunów prawa do świadczenia pielęgnacyjnego na dotychczasowym poziomie. Przez to wasze nieumiejętne mieszanie w zapisach o śp, skłócanie się z rodzicami niepełnosprawnych dzieci doprowadziliście do tego, że świadczenie na nowym proponowanym poziomie będzie sprowadzało się do świadczenia o charakterze socjalnym. Całkiem możliwe jest, że razem z ustawą o usługach opiekuńczych przejdzie w kompetencje opieki społecznej.
wwo

Napisano: 16 lut 2015, 20:27

Ależ dotyczy mnie. I to nadmierne wojowanie rodziców, którym nie przeszkadzało , ze swoje żądania wysuwają naszym kosztem doprowadziło do skłócenia nas. A rodzicom najbardziej by odpowiadało, zebyśmy siedzieli cicho i nie domagali się przynależnych nam praw, gdyż domaganiem się ich, nieumiejętnie mieszaliśmy. Ale jak widać oni nieumiejętnie wysuwali swoje żądania, skoro ich spełnianie odbywało sie naszym kosztem.
I wszystko możliwe, ze tak będzie, jak piszesz, czyli będzie świadczeniem o charakterze socjalnym, ale wydaje mi sie , że jest też możliwość, że będzie ze skalowaniem.
m&m

Napisano: 16 lut 2015, 20:37

I w naszym przypadku nie musieliśmy podwazać uregulowań ciągłości orzeczeń do nabywanie praw do kontynuacji pobierania zdo, bo mimo wszystko przy śp rodzice mieli takie same regulacje.
W tym przypadku będziemy, gdyz będzie sie to wiązało z przechodzeniem do drugiej grupy wiekowej. w koncu ich dzieci dorosłość osiągną tak jak inni niepełnosprawni, nawet rówiesnicy tych dzieci.
m&m

Napisano: 16 lut 2015, 22:46

M&m , ty dalej żyjesz przesądami z przeszłości, prawda jest taka, że w 2013r. pozbawiono opiekunów dorosłych ś. pielęgnacyjnego w wys.520 i w 2014r. w tej wysokości wam je oddano, trudno dostrzec tu winę rodziców. Kiedy rodzice rozpoczęli protest projekt ustawy o zdo był znany i ten protest rodziców tylko przyśpieszył dla was proces legislacji zdo, czyli rodzicom powinniście podziękować. Ale nie ,jak usłyszeliście w jakiej wysokości świadczenie otrzymają rodzice to zwyczajnie żółć was zlała i odebrała rozum i zamiast konstruować uzasadnione postulaty o ś. pielęgnacyjne i dla was, skoncentrowaliście się tylko na krytykowaniu rodziców. Czyżby to był brak argumentów, chyba tak prawda jest taka, że to rodzice was wychowali i byli niezastąpieni przy waszych dzieciach, pomagali do późnej starości i często przepisali na was cały swój dorobek życia - a tu taki brak wdzięczności.
M&m ty się określ, czy chcesz tego świadczenia pielęgnacyjnego , czy tylko chcesz uniemożliwić przyznanie praw nabytych rodzicom, gdy dojdzie do wprowadzenia nowej ustawy.
Dla rodziców świadczenie pielęgnacyjne powinno pozostać dalej w takiej wysokości, bez kryterium dochodowego a to dlatego, że rodzice w przeciwieństwie do was jeszcze muszą myśleć o przyszłości swoich dzieci. W naszej sytuacji nie będzie wymiany pokoleniowej i rodzice dzieci niepełnosprawnych nie mogą liczyć, że kiedyś to dziecko im pomoże, że okaże im wdzięczność na starość - bo taka jest strona niepełnosprawności. To rodzice dzieci niepełnosprawnych do samej starości muszą myśleć za swoje dziecko, dbać i chronić jego prawa.
wwo



  
Strona 9 z 9    [ Posty: 85 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x