Wysyłanie listów polecanych przez OPS

Wybrane tematy:
Ukraina-nowa klasyfikacja budżetowa Czyste powietrze Wynagrodzenie AOON Św. Wychow. - pracownik , czy zmieniacie stanowisko ile przechowujecie schronienie z usługami opiekuńczymi
ODPOWIEDZ
piorun20
Stażysta
Posty: 84
Rejestracja: 13 lut 2018, 13:02
Zajmuję się: Księgowość OPS
Kontakt:

Wysyłanie listów polecanych przez OPS

Post autor: piorun20 »

Witam serdecznie, do tej pory nasz OPS wysyłał listy polecone + zwrotka za pomocą znaczków pocztowych. Od 1 maja znaczki te znikają z obiegu :( i nie dość że jesteśmy "w plecy" bo zostaje nam sporo niewykorzystanych to nie bardzo wiem jak teraz nadawać takie listy. Poczta nie podpisze z nami umowy gdyż nie wysyłamy powyżej 100 znaczków miesięcznie...proponują przez Envelo ale nie bardzo wiem jak to działa. Podeślijcie jakieś info. jak jest w Waszych OPS. Z góry dziękuję :)
Paulinka z GOPSu
Starszy referent
Posty: 757
Rejestracja: 24 paź 2017, 14:38
Zajmuję się: Księgowość
Kontakt:

Re: Wysyłanie listów polecanych przez OPS

Post autor: Paulinka z GOPSu »

U nas jest umowa z Pocztą Polską i nie pytali nigdy ile wysyłamy listów (np. w kwietniu widzę, że mamy wysłane tylko 60 szt.)... Ewidencjonujemy listy w książce nadawczej i dostajemy co miesiąc fakturę za wysłane przesyłki w poprzednim m-cu.

Spojrzałam w Prawo pocztowe i raczej nie mogą Wam odmówić podpisania umowy. Ponadto na stronie PP jest informacja, że "Umowę z Pocztą Polską może podpisać każda firma/instytucja, niezależnie od wielkości." (https://faq.en.poczta-polska.pl/faq/umowa/). Poza tym zdaje mi się, że KPA nakłada obowiązek wysyłania niektórych listów Pocztą Polską, więc podpisywanie umów z innymi firmami nie ma sensu przy tak małej liczbie przesyłek jak u Was. Nie poddawaj się, tylko brnij w podpisanie umowy z PP mimo niechęci pań z Waszego urzędu pocztowego:)
D3C
Stażysta
Posty: 104
Rejestracja: 21 kwie 2017, 12:45
Zajmuję się: ...
Kontakt:

Re: Wysyłanie listów polecanych przez OPS

Post autor: D3C »

W naszym przypadku mamy umowę. Wysyłamy listy za pomocą elektronicznego nadawcy i tam mamy całą ewidencję w tym zakresie. Na każdy list naklejamy etykietę z kodem kreskowym i adresem (drukowaną na drukarce etykiet). Każdy ma mniej pracy (poczta tylko skanuje kod). My wiemy dokładnie co się z listem dziej i wydatki na poszczególne świadczenia można wyodrębnić. Jednak warunkiem jest umowa.
ODPOWIEDZ