16-to latek powiesił się..... - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 2 z 6    [ Posty: 53 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 15 sty 2014, 11:34

Zauważyłam, że nasi klienci stają się coraz bardziej agresywni wobec nas. Dzięki właśnie takim nagonkom. Dawniej przez cały rok było mniej awantur w OPSie niż teraz w tydzień....
Dziewczyny z Suwałk, trzymajcie się, nie dajcie sobie wmówić, że to Wasza wina.
~Esia

Napisano: 15 sty 2014, 12:20

A zauważyłaś też Esia, że przybywa zadań, obowiązków, powiązań ... Rękoma pracowników pomocy społecznej chciałoby się załatwić wiele spraw tylko, jak przyjdzie co do czego, to faktycznie brak uprawnień. Pan lekarz ma inne zdanie, pan ratownik medyczny też. W Poradni Zdrowia Psychicznego też. Tylko ja czekam, jak na szpilkach, jak po atakach na opiekunkę i odkręcaniu gazu, starsza chora pani wreszcie zostanie umieszczona w dps (trwa sprawa w sądzie o umieszczenie chorej, niepoczytalnej bez jej zgody). A do tego czasu ... nie wymaga leczenia.
~Pracownik socjalny

Napisano: 15 sty 2014, 13:58

Dlaczego w reportażu nikt nie powiedział, że OPS to instytucja działająca w obrębie ustaw i kpa, my wydajemy pieniądze podatników i z tego jesteśmy rozliczani, natomiast \"Owsiak\" to organizacja pozarządowa, która pomaga na innych zasadach.
Dziewczyny jesteśmy z Wami.
~OPS

Napisano: 15 sty 2014, 14:23

sąd wydał postanowienie ops umieszcza, ale pracownik chyba powinien chodzić całą dobę i pilnować osób jak również pracownik socjalny nie powinien być na urlopie bo mu nie wolno.
To pracownik socjalny jest winny, a pytam się a gdzie tam była rodzinka tego chłopca i jeszcze mają siłę po stracie syna, wnuka tak wrzeszczeć i wystepować jako gwiazdy medialne.
A redaktor nie dał dojśc do głosu i najbardziej interesowało go to czy pani dyrektor czuje się winna ,a dlaczego ona
~ola

Napisano: 15 sty 2014, 14:31

Winny jest mops. Sąd tylko ugasił pożar.
Iskrę wzniecił mops. Nie było by wyroku sądu gdyby mops wcześniej zajął się rodziną tak jak trzeba.
~Adam

Napisano: 15 sty 2014, 14:43

No właśnie gdzie leży wina bo uważam że taka jest.Stała się tragedia.Bo nie było psychologa w tym dniu w pracy.Ludzie widzicie tylko papiery.Otrząsnoć się.Bo ze stołka Dryr.kier. można spaść.wszystko bieżcie w swojej pracy na piśmie bo w każdej chwili dyr. kier. się wykręci.Jescze z gębą wyleci
~op

Napisano: 15 sty 2014, 14:46

Bardzo przykre zdarzenie - ale nie pierwsze i nie ostatnie - dobrze o tym wiemy, a przy okazji :
Zapraszam i zachęcam do szkoleń pt: Kontakt z mediami i tworzenie wizerunku organizacji \".
Każdy ops - jeśli szefostwo nie czuje się na siłach , powinien już dawno pomyśleć o tym - aby przygotować przynajmniej z firmy jedną osobę w tym zakresie, czyli taką która nie da się zapędzić w\" kozi róg\".
W ten sposób trzeba się bronić i tyle.
Nie farmazonami w stylu
...myśmy chcieli pomóc- i naszym zadaniem zrobiliśmy wszystko..
Asystentka ( sytuacja kryzysowa dla niej ) mało nie płacze do kamery-wobec powyższego pląta się dziewczyna w tym co mówi. Nie przemyślane - a media mają to co chcą...tak?


p.s pomyślcie o tym.
Bo w innym razie będziecie nawzajem składać sobie kondolencje nie jeden raz!!
~emilka

Napisano: 15 sty 2014, 14:48

Wiesz jak nie pracujesz w pomocy społecznej to lepiej się nie wypowiadaj,jeżeli pracujesz to chyba powinnaś wiedzieć co do ich obowiązków należy.

Do Adama ty lepiej nie zabieraj głosu na tym forum
~ola

Napisano: 15 sty 2014, 14:53

Racja. Mopsy nie potrafią gadać z mediami. Tylko się bardziej pogrążają przed kamerami.
Nie patrzą w oczy reporterowi, nie są pewni siebie, miotają się, czasem jąkają. Widać zagubienie.
Takie szkolenia by wam się przydały. Ważniejsze jest jednak pracować w taki sposób aby tych telewizji było w mopsach jak najmniej. Nie wiem co z wami? W moim mopsie nigdy czegoś takiego nie było. Takich tragedii.
~Adam

Napisano: 15 sty 2014, 15:12

pani olu spokojnie..
takie szkolenia - powoli będą wchodzić w standardy, zobaczy pani .
Taka sytuacja jak w Suwałkach - to przerażający i paraliżujący strach dla pracownika - nie licząc pogorzeliska w firmie.
Człowiek , który nie nauczy się panować nad emocjami, a nie jest to łatwe - mówi różne rzeczy - to naturalne, widzi pani po sobie . Więc..?

Jedna wersja wydarzeń- jedna osoba o tym mówi- i tyle. Najważniejsza zasada.
~emilka


  
Strona 2 z 6    [ Posty: 53 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x