Apel w sprawie bezpieczeństwa kadry pomocy społecznej - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 9    [ Posty: 83 ]

Napisano: 06 maja 2015, 17:49

Apel Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie podniesienia poziomu bezpieczeństwa kadry pomocy społecznej. Apel ten został przekazany do wszystkich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz starostów powiatów. Zostanie on także zamieszczony na stronach internetowych urzędów wojewódzkich.

Zdaję sobie sprawę z tego, że niektóre działania, zwłaszcza o charakterze legislacyjnym, wymagają aktywności i interwencji z poziomu centralnego, dlatego też, niezależnie od działań podejmowanych przez władze samorządowe, MPiPS czyni starania w kierunku wprowadzenia do porządku prawnego niezbędnych zmian, które powinny doprowadzić do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa kadry pomocy społecznej - deklaruje w Apelu minister Kosiniak-Kamysz.

Pełna treść dokumentu "Apel w sprawie podniesienia poziomu bezpieczeństwa kadry pomocy społecznej" dostępna jest na stronie internetowej MPiPS.
Andrzej


Napisano: 07 maja 2015, 9:04

Z tego apelu o pomocy, wsparciu, ochronie itp. Wójtowe nic sobie nie robią. Nam Wójt odmówił transportu na wywiady - mamy jeździć swoimi samochodami lub rowerami. Jak zwykle władze mają nas w nosie.
e,eee

Napisano: 07 maja 2015, 9:11

Apel Ministra jest również zapowiedzią planowanych zmian w prawie: "MPiPS czyni starania w kierunku wprowadzenia do porządku prawnego niezbędnych zmian, które powinny doprowadzić do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa kadry pomocy społecznej".
Andrzej

Napisano: 07 maja 2015, 9:29

tiaaa...bo to niezręczny temat, - że tak to ujmę - jest, czyli niepotrzebne zwrócenie uwagi na robokopy..cynizm? niekoniecznie, raczej cała prawda o zwierzchnikach i podwładnych
Miii

Napisano: 07 maja 2015, 10:39

Władze samorządowe faktycznie średnio reagują na konieczność zwiększenia bezpieczeństwa w pomocy społecznej. Mają znacznie ważniejsze sprawy do załatwienia.
zisis1

Napisano: 07 maja 2015, 16:45

To najgorsze co nas spotkało - jesteśmy pracownikami samorządowymi. Jeśli Ministerstwu by zależało na dobrej jakości naszej pracy a nie wyzysku to przejęliby nas i zaczęli finansować!
Oburzony

Napisano: 07 maja 2015, 18:19

w du... niech sobie wsadzi ten apel, apelować to on sobie może wystosować żeby znów nie spał na jakiejś ważnej uroczystości albo żeby mu dymisji nie wręczył, a gadaniem i pisaniem to niech zalewa ministerstwo a nie kadrę pomocy społecznej, dość już nagadali, naobiecywali..
pika

Napisano: 07 maja 2015, 19:17

pogrzani frustraci, macie typowo schizofreniczne inklinacje i tyle w temacie :mrgreen:
były socjalny

Napisano: 07 maja 2015, 22:08

Pismo przekazano naszemu szefowi, nie mam pewności czy góra ( do której kierowano pismo) czytała go.
Ministerstwo powinno zapytać tych do których było ono kierowane jakie kroki poczynione w związku z tym pismem.
Gość

Napisano: 08 maja 2015, 1:15

Apel Ministra jest naszym głosem!

Warte podkreślenia jest, że Apel Ministra ws. bezpieczeństwa zawiera niemal wszystkie rekomendacje, które wypracowali uczestnicy zespołów zadaniowych (trzech grup roboczych). Uczestnikami tych grup byli przedstawiciele środowiska pomocy społecznej reprezentujący kadrę kierowniczą oraz szeregowych pracowników. Tworzącymi rekomendacje byli również przedstawiciele środowiska naukowego, którzy kształcą kadry służb społecznych w Polsce. Te rekomendacje były konsultowane w grupach roboczych, między tymi grupami oraz w trakcie drugiej debaty w MPiPS. Prace trwały ponad 2 miesiące, polegały one na e-meilowym zgłaszaniu propozycji do koordynatorów każdej z grup, utworzeniu listy postulatów w każdej z grup, omówieniu w trakcie drugiej debaty w MPiPS wszystkich zgłoszonych postulatów/rekomendacji. Większość postulatów została włączona do roboczej wersji dokumentu „Założenia do zmiany w systemie zapewnienia bezpieczeństwa dla pracowników pomocy społecznej”. Robocza wersja tego dokumentu była konsultowana z uczestnikami trzech grup roboczych, którzy mogli do jego treści wnosić korekty, uwagi, propozycje zmian. Ostatecznie powstała finalna wersja tego dokumentu (tekst, tabelki, załączniki), która uwzględnia wypracowane rekomendacje w trzech obszarach: konieczne zmiany w prawie, zmiany organizacyjne (warunki pracy) oraz kształcenie – szkolenia. W oficjalnym Apelu Ministra pojawiło się większość wypracowanych przez grupy robocze rekomendacji. Nie dostrzegłem w nim tylko, moim zdaniem bardzo ważnej rekomendacji, która dotyczy tworzenia regionalnego systemu wsparcia prawnego i psychologicznego w sytuacjach kryzysowych, traumatycznych dla pracowników. Możliwe, że uznano, iż są to zadania, które realizuje już sieć ROPS i PCPR? W tej kwestii miałem swój własny pomysł – „bon dla pracownika”, który można wykorzystać w wybranej kancelarii adwokackiej lub gabinecie psychoterapeuty.

Pierwsza Debata w MPiPS
https://wpis.irss.pl/bezpieczenstwo-pracownikow/

Druga Debata w MPiPS
https://wpis.irss.pl/spotkanie-w-mpips-w ... polecznej/
Andrzej



  
Strona 1 z 9    [ Posty: 83 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x