Apel w sprawie bezpieczeństwa kadry pomocy społecznej - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 3 z 9    [ Posty: 83 ]

Napisano: 10 maja 2015, 18:47

Ludzie drodzy, wprost oszaleć z wami można!! No był apel po wydarzeniach w Makowie, na podstawie którego można było poczynić konkretne działania w sprawie określenia standardu bezpieczeństwa w swoim OPS.
Odpowiedziałam na apel Ministra z 24.12.2014 wydaniem konkretengo dokumentu "Zarządzenie w sprawie bezpieczeństawa pracowników socjalnych oraz postępowania z trudnym klientem ...zorganizowałam szkolenie specjalistyczne dla pracowników socjalnych we współpracy z policją.Nie musi być żadnego odrębnego porozumienia z Policją, kolejnych k...wa pism,spotkań na szczeblu wojewódzkim itd ,żeby zadziałać w tej sprawie.
Pomyślcie. Przecież jesteście inteligentni! Chodzi o bezpieczeństwo waszej pracy.Macie swoich kierowników - to co oni robią, za co im płacą- że ciągle nie macie opracowanych procedur w tej sprawie . No pytaaaaaaaaaaam się. co z wami ?
Emilka.


Napisano: 11 maja 2015, 11:02

Jak to: co za wami?
Chodzi jak zwykle o Polaka.......... który, często jak nie musi, to nie zrobi.....
A pytanie się pojawia takie:co lepsze, : papier z którego wynika konieczność, czy konieczność wynikającą z nacisków podwładnych, tłumaczenia z polskiego na swój.....
mmariusz

Napisano: 11 maja 2015, 14:10

Socjalni zachowują sie czasem jakby nie mieli przełożonych.
Nie musicie wszystkiego robić sami. Nawet w sektorze prywatnym za organizację, zaopatrzenie, bezpieczeństwo i finanse odpowiada właściciel.
Emilka ma rację. Kierownicy powinni wreszcie odłożyć drożdżówki, podnieść 4 litery i pomyśleć o swych owieczkach które codziennie idą karmić wilki w teren.
Ares

Napisano: 11 maja 2015, 14:11

emilka niestety nie masz racji , policja nasza wyraznie powiedziała, ze jak nie bedzie podstawy prawnej nie bedzie asysty i wspólnego monitorowania rodzin,,,wiesz juz dlaczego czekamy na konkrety>>>>????
lolka27

Napisano: 11 maja 2015, 14:50

władze i kierownicy przeczytali... odłożyli.... i tyle z tego apelowania
prac

Napisano: 11 maja 2015, 15:02

Olewają to bo mają się dobrze. Zarobią a sie nie narobią. To nie na nich klienci rzucają się z siekierami.
Ares

Napisano: 11 maja 2015, 16:41

oj lolka, lolka... Policja wyraźnie powiedziała - a to dobre .Jestem w stanie podać na ten czas, co najmniej 4 podstawy prawne. I ani nie jękną...już nie wspomnę o programie " Bezpieczna Polska" - oblig.
Ale niech ci będzie. Czekajcie dalej..na zbawienie. Jestem zła na wasz brak wiedzy, ambicji i bezradność. Macie tak po klientach???
ps. Zresztą gmina partycypuje w kosztach zakupu samochodu dla Policji - I co . Łaskę robią, że pojadą w teren?
Emilka.

Napisano: 11 maja 2015, 16:45

To już prędzej ze strażą miejską można by sie dogadać. Mają mniej roboty niż policja.
Ares

Napisano: 11 maja 2015, 17:27

Kwestia bezpieczeństwa dotyczy każdego pracownika pomocy społecznej, zarówno tego, który jest kierownikiem, dyrektorem, jak wszystkich innych pracowników JOPS/JST oraz NGO. Drugi Apel Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie bezpieczeństwa pracowników realizujących zadania pomocy społecznej w Polsce, oznacza, że kwestia ta, nadal wymaga szczególnej uwagi, a przede wszystkim wprowadzania zmian, które zwiększą bezpieczeństwo pracowników. Istotnym zagadnieniem jest dostrzegalny wzrost agresji/przemocy wobec pracowników realizujących zadania pomocy społecznej. Co jest jego przyczyną? Pogarszające się warunki życia w Polsce i brak adekwatnej pomocy dla osób/rodzin?

W tej kwestii ważne są również imponderabilia typu procedury KPA oraz kryterium do świadczeń pomocy społecznej, które w roku 2014 było niższe od minimum egzystencji !!!

https://www.ipiss.com.pl/?zaklady=minimum-egzystencji-2

Minimum egzystencji, zwane także minimum biologicznym, wyznacza poziom zaspokojenia potrzeb konsumpcyjnych, poniżej którego występuje biologiczne zagrożenie życia i rozwoju psychofizycznego człowieka. Zaspakajanie potrzeb na tym poziomie i zakresie rzeczowym umożliwia jedynie przeżycie. Oznacza to, że kategoria ta może być uznana za dolną granicę obszaru ubóstwa.
Andrzej

Napisano: 11 maja 2015, 17:51

Nie. To czynniki - jedne z ...które doprowadzają do występowania agresji/przemocy.
Przyczyna to moim zdaniem.
> brak umiejętności radzenia sobie z negatywnymi emocjami.
> brak umiejętności zastępowania agresji.
Od niepamiętnych czasów ludzie używają przemocy aby sprawować władzę i kontrolę. Przemoc jest ciemną stroną mocy, której pożąda niemal każdy człowiek. Powtarzam każdy. Jest specyficznym rodzajem kontroli i metodą szybkiego egzekwowania tego- czego chcę.
Nie ma wyjścia. Trzeba edukować ludzi - także do tego jak rozładowywać agresję a tym samym nie tłumić swojego lęku.
Emilka.



  
Strona 3 z 9    [ Posty: 83 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x