Chciałabym założyć Rodzinny Dom Dziecka

Wybrane tematy:
socjoterapia Opieka prawna nad małoletnią wychowanką w ciąży Zwolnienie dziecka z placówki opiekuńczo- wychowawczej urlopowanie wszystkich wychowanków z placówki... Alimenty ponowne umieszczenie w POW odpłatność za pobyt pensjonariusza w ZOL
~eliza

Re: Chciałabym założyć Rodzinny Dom Dziecka

Post autor: ~eliza »

Ktos taki ,samej założyć ci od razu rdd(nowe,nie mówię o placówce rodzinnej) będzie ci trudno.Zacznij moze od RZ ,powalcz póżniej o ZRZ.Albo poszukaj stowarzyszenia(bądz sama je załóż) i pod stowarzyszeniem najłatwiej RDD załozyć obecnie.Życzę powodzenia
~anna

Re: Chciałabym założyć Rodzinny Dom Dziecka

Post autor: ~anna »

nie ma takiego kierunku studiów jak ,,psychopedagogika\" ...
~eliza

Re: Chciałabym założyć Rodzinny Dom Dziecka

Post autor: ~eliza »

Anna ,jest ,sama poszukałam i znalazłam ,np w Kielcach jest
~anna

Re: Chciałabym założyć Rodzinny Dom Dziecka

Post autor: ~anna »

ale nie ma takiego zawodu jak ,,psychopedagog\", można być albo psychologiem albo pedagogiem (jeżeli skończyło się i psychologię i pedagogikę to jest się -psychologiem, pedagogiem z wykształcenia)

a to że się zrobiło terapię psychologiczno-pedagogiczną nie uprawnia do wykonywania zawodu (dokładne : https://www.ptp.org.pl/modules.php?name= ... cle&sid=47 )

jesteś magistrem terapii psychopedagogicznej czy psychopedagogicznego poradnictwa rodzinnego, a nie magistrem psychologii i magistrem pedagogiki

to nie jest to samo
~Sandra

Re: Chciałabym założyć Rodzinny Dom Dziecka

Post autor: ~Sandra »

Człowiek prosi o poradę a tu zostaje zasypany chamskimi, wulgarnymi zwrotami. Kasiu do psychiatry radziłabym iść Tobie, bo po sposobie Twoich wypowiedzi martwię się o stan Twojego zdrowia psychicznego...a od psychiatry prosto do szkoły, bo ortografia nie jest Twoją mocną stroną. Wogóle najlepiej jakbyś nie zaśmiecała forum zbędnymi postami. Co za świat.
~maria

Re: Chciałabym założyć Rodzinny Dom Dziecka

Post autor: ~maria »

ktośtaki - zadzwń do swojego najbliższego pcpe- u . Tam na pewno ktoś udzieli niezbędnych informacji. ale faktycznie to dość długi proces. Jest też duzo powiatów, ktore poszukują ludzi na prowadzenie rodzin zastępczych. A jest to niewiele różniąca się od siebie praca- oczywiście - jeżeli powiat potrzebuje zawodowych rodzin. Moim zdaniem najlepiej spróbować od rodzinnego pogotowia - uważam , że ta forma jest mniej zobowiązująca - dzieci przebywają tymczasowo i jeżeli ktoś nie podoła tym obowiązkom - jest to najmniejszy uszczerbek dla dzieci.
ODPOWIEDZ