też jestem pracownikiem socjalnym dps i właśnie razem z koleżanką wystąpłyśmy do naszego ministerstwa z prośbą o interpretację tego zapisu. Jeżeli nam odpowiedzą to tą informacją podzielimy się na forum. Pozdrawiam
w ,,Pracowniku socjalnym\'\' z października lub listopada jest dokładna interpretacja tego przepisu. Wynika z niego, że dodatek dla pracowników socjalnych w dps-ach się nie należy. Chodzi głównie o przeprowadzanie wywiadów i pracę w środowisku. Ma jej być ponad 50% dziennej normy do przepracowania.
co za brdury, nalezy się i basta, spełniacie wszystkie przesłanki zgodnie z ustawą, a jak słysze o 50 % to dostaję białej gorączki, który to id..ta znalazł taki zapis i w jakim akcie prawnym !!!!!
Andrzeju w zupełności się z tobą zgadzam. Czytając nieraz wypowiedzi na ten temat mam wrażenie, że pracownicy DPS nie mają dodatku bo go sami nie chcą. Po prostu robią wszystko, żeby sami siebie przekonać, że im się nie należy.
A ja uważam, że dodatek się należy i mamy go w naszym DPS
Obecna interpretacja dot. dodatku nie mówi już o spędzaniu 50% czasu poza siedzibą jednostki.
Też uważam że się należy, ale na oporną górę nawet sąd nie pomoże.
pomoże pomoże-sąd pracy o lamanie zapisu art .... tym o dodatku. jeżeli w zakresie czynnosci pracownik socjalny DPS ma zapis świadczenie pracy socjalnej w terenie polegajacej np. przeprowadzaniewywiadu srodpoza siedziba dps( np. u rodziny mieszkanca dps) to jak najbardzuiej
Oprócz czy pracownikowi soocjalnemu pracującemu w DPS przysługuje dodatek 250 zł??? - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze przeczytaj również: