dziecko w dps czy przysługuje KDR

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 18 wrz 2020, 11:01

Witam panna troje dzieci jedno dziecko umieszczone w dps czy przysługuje KDR dla wszystkich członków rodziny?za pobyt dziecka w dps ponoszona jest odpłatność z zasiłku pielęgnacyjnego córki
sylwiasz
Praktykant
Posty: 48
Od: 14 lis 2019, 10:16
Zajmuję się: ŚW


Napisano: 22 wrz 2020, 11:15

nikt nie pomoże?
sylwiasz
Praktykant
Posty: 48
Od: 14 lis 2019, 10:16
Zajmuję się: ŚW

Napisano: 28 wrz 2020, 16:44

sylwiasz pisze:
18 wrz 2020, 11:01
Witam panna troje dzieci jedno dziecko umieszczone w dps czy przysługuje KDR dla wszystkich członków rodziny?za pobyt dziecka w dps ponoszona jest odpłatność z zasiłku pielęgnacyjnego córki
tak, przysługuje . Tym bardziej, że ma przyznany zasiłek pielęgnacyjny, który z reguły nie przysługuje za pobyt w DPS (art. 16 ust. 5 ustawy o świadczeniach rodzinnych), chyba że osoba ponosi przynajmniej częściowo opłatę za pobyt dziecka w DPSie. Tak więc skoro przysługuje jej z tego tytułu zasiłek pielęgnacyjny to tym bardziej dziecko to jest w rodzinie wg KDR, gdyż matka nie jest pozbawiona praw rodzicielskich.
tko
Stażysta
Posty: 97
Od: 13 wrz 2018, 12:25
Zajmuję się: pomocą społeczną

Napisano: 01 paź 2020, 10:33

i temu dziecku karta przysługuje?
sylwiasz
Praktykant
Posty: 48
Od: 14 lis 2019, 10:16
Zajmuję się: ŚW


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x