NIE MA ZNACZENIA CO TY NIEDOUKU SOBIE UWAŻASZ I MYŚLISZ....BO ZASADY KSIĘGOWOŚCI OPSÓW OKRESLA UOR PLUS UOFP I ROZPORZĄDZENIE MRIF.... a nie ustawa tworząca FA, z której jej zapisom trzeba nadać właściwą treść ekonomiczną.
W RMRIF NIE MA JUŻ KSIĘGOWANIA NALEŻNOŚCI JAKO ZOBOWIĄZAŃ. AUTORKA TYCH KSIEGOWAŃ CZLYLI PANI BAKALARSKA ZOSTAŁA WTEDU ODSUNIĘTA OD TWORZENIA PLANÓW KONT.
TAK STANOWI PRAWO POLSKIE I DYREKTYWA 2013/34....choć pewnie pierwszy raz o takiej dyrektywie słyszysz.
A co najważniejsze.
OBOWIĄZUJE I W PRAWIE POLSKIM I UNIJNYM ZASADA TREŚCI EKONOWMICZNEJ.
A w ustawie o pomocy osobom uprawnionym do alimentów jest wyraźnie napisane a art 27 u1:
"Dłużnik alimentacyjny jest obowiązany do zwrotu organowi właściwemu wierzyciela należności w wysokości świadczeń wypłaconych z funduszu alimentacyjnego osobie uprawnionej, łącznie z odsetkami ustawowymi za opóźnienie?
I TYM POWYŻSZYM ZAPISOM TRZEBA TERAZ NADAĆ TREŚĆ EKONOMICZNĄ. UCZY SIĘ TEGO JUŻ NA PIERWSZYM ROKU RACHUNKOWOŚCI.

ILE DŁUŻNIK ZWRACA OWW....100% TEGO CO WYPŁACONO OSOBIE UPRAWNIONEJ
MASZ ZATEM NALEZNOŚĆ NA 100%.
W UOR MASZ ART 3 UST 1 PKT 18 LIT C ...A ZATEM OWA NALEŻNOŚĆ JAKO ŻE JEST KRÓTKOTERMINOWA ZALICZANA JEST DO AKTYWÓW OBROTOWYCH.
MASZ ZATEM ZWIĘKSZENIE WARTOŚCI AKTYWÓW OBROTOWYCH
A JAK MASZ ZWIĘKSZENIE WARTOŚCI AKTYWÓW OBROTOWYCH TO MASZ SPEŁNIONĄ DEFINICJĘ PRZYCHODÓW Z ART 3U1PKT 30 UOR
"przychodach i zyskach - rozumie się przez to uprawdopodobnione powstanie w okresie sprawozdawczym korzyści ekonomicznych, o wiarygodnie określonej wartości, w formie zwiększenia wartości aktywów, albo zmniejszenia wartości zobowiązań, które doprowadzą do wzrostu kapitału własnego lub zmniejszenia jego niedoboru w inny sposób niż wniesienie środków przez udziałowców lub właścicieli"
DLACZEGO NIE MOŻESZ TEJ KWOTY KSIĘGOWAĆ NA ZOBOWIĄZANIACH:
PO 1
PO DEKRECIE NA 225 NIE SPEŁNIASZ DEFINICJI ZOBOWIĄZAŃ, GDYŻ ZGODNIE Z ART 255, KTÓRY WYŻEJ CYTUJĘ ZADANIA ZLECONE OD ZAWSZE ROZLICZA SIĘ NIE Z DOCHODÓW PRZYPISANYCH LECZ POBRANYCH. A DLACZEGO NIE SPEŁNIASZ DEFINICJI ZOBOWIĄZAŃ, CYTUJĘ DEFINICJĘ Z ART 3U1PKT20 UOR :
"zobowiązaniach - rozumie się przez to wynikający z przeszłych zdarzeń obowiązek wykonania świadczeń o wiarygodnie określonej wartości, które spowodują wykorzystanie już posiadanych lub przyszłych aktywów jednostki;
KAPUJESZ W KOŃCU....JAK KOMORNIK NIC NIE WPŁACI OPSOWI TO ON NIE MA OBOWIĄZKU WPŁATY DO BUDŻETU.
TO CO TY NIEDOUKU KSIĘGUJESZ NA 225 NIE SPEŁNIA DEFINICJI ZOBOWIĄZAŃ
PO 2
ZASADY USTALANIA WYNIKU FINANSOWEGO, KTÓRY TY NIEDOUKU CIĄGLE MYLISZ Z FUNDUSZEM JEDNOSTKI, USTALA ART 42 UOR.
W ART 42 U 2 JEST NAPISANE:
"Wynik działalności operacyjnej stanowi różnicę między przychodami netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów, z uwzględnieniem dotacji, opustów, rabatów i innych zwiększeń lub zmniejszeń, bez podatku od towarów i usług oraz innych podatków bezpośrednio związanych z obrotem, oraz pozostałymi przychodami operacyjnymi a wartością sprzedanych produktów, towarów i materiałów wycenionych w kosztach wytworzenia albo cenach nabycia, albo zakupu, powiększoną o całość poniesionych od początku roku obrotowego kosztów ogólnych zarządu, sprzedaży produktów, towarów i materiałów oraz pozostałych kosztów operacyjnych."
A ZATEM VAT NIE WCHODZI NA WYNIK FINANSOWY. CZYLI PRZYCHODY SĄ NETTO. WYŁĄCZENIE TO NIE OBEJMUJE JEDNAK NALEŻNOŚCI ZWIĄZANYCH Z ZADANIAMI ZLECONYMI. A ZATEM NA WYNIKU MASZ MIEĆ CAŁĄ KWOTĘ Z ZADAŃ ZLECONYCH JEDNAKŻE BEZ PODATKU VAT ALE Z CZĘŚCIĄ DOT. ZADAŃ ZLECONYCH.
ZASADY USTALANIA WYNIKU FINANSOWEGO OKREŚLA NAM USTAWA O RACHUNKOWOŚCI I RMRIF....a nie bdmb czy polityka rachunkowości ops
TO PRAWO POLSKIE I UJNIJNE OKREŚLA ZASADY RACHUNKOWOŚCI I ZASADY USTALANIA WYNIKU FINANSOWEGO.