Proponuję ponownie wspólnie zastanowić się nad interesem społecznym w dodatkach mieszkaniowych, a właściwie jak argumentować ten interes w decyzjach (głównie związanych z zatrzymywaniem dodatku). Przypomnę, że kilka miesięcy temu był już podobny wątek, jednak temat się zatracił bez szczególnych wniosków. Wczoraj zaś na sąsiednim wątku znów został wywołany temat:
Jeśli po świętach wrócimy z gotową receptą, to tylko się cieszyć
Na razie wygląda na to, że tak nie będzie, że daleko od recepty i że dalej odpychacie zagadnienie.
masz rację PCW może po świętach będzie lepiej bo jak na razie to połowa udaje karpia a następni że ... strzelił bombki i choinki nie będzie
A tak moim zdaniem z tym interesem społecznym to jak z domem publicznym ------ czyli wielki burdel
Teraz poważniej, bo mnie prowokują na innym wątku.
Interes społeczny interesuje nas głównie ze względu na stwierdzanie wygaśnięcia decyzji i przepis art. 162 Kpa ust. pkt 1. Sposób zbudowania zdania w tym przepisie wyraźnie wskazuje, że interes społeczny jest czymś odrębnym (niezależnym) od bezprzedmiotowości. Mało tego, przepis najwyraźniej dopuszcza istnienie i funkcjonowanie decyzji bezprzedmiotowych.
Herezja?
Jeśli nie potrafimy logicznie wykazać m.in. interesu społecznego, to decyzja musi pozostać.
W moim rozumieniu nie wystarcza lakoniczny wpis, że coś nie leży interesie społecznym. Owszem, wystarczyłby — jako skrót myślowy — gdyby autor umiał przekonująco udowodnić, pokazać na czym polega sprzeczność z interesem społecznym. Jeśli ktoś potrafi, choćby dla wybranych przypadków, niech może podzieli się tu na forum.
to jest cytat z jednej z moich dłuższych decyzji zazwyczaj po odwołaniu.....w dużym skrócie w lokalu mieszka 4 osoby, ale jest konflikt i jednej osoby wnioskodawca nie chce uznać do gospodarstwa domowego mimo że dokłada się do wydatków na mieszkanie, istata jest taka, że gdybym miała zrobić jak wnioskodawca chce musiałabym dać odmowę bo powierzchnia lokalu jest za duża na 3 osoby a na 4 osoby przyznałam - bo tak jest w rzeczywiśtości.
"Wobec powyższego przyznanie, iż Strona prowadzi trzyosobowe gospodarstwo domowe, implikuje odmową przyznania dodatku mieszkaniowego z uwagi na przekroczenie powierzchni normatywnej. Dla trzyosobowego gospodarstwa domowego powierzchnia użytkowa lokalu – 61,50 m2, przekracza powierzchnię normatywną powiększoną o 30.00% tj. 58,50 m2. Odmowa przyznania dodatku mieszkaniowego Pani ………………., byłaby
w sprzeczności z treścią art.7 Kpa – ” w toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności i podejmują wszelkie kroki niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli.”
Ustalenie czy córka ……….. jest członkiem gospodarstwa domowego wnioskodawczyni Pani …………………….., jest podstawą podjęcia właściwej decyzji w sprawie przyznania dodatku mieszkaniowego."
nie ma czegoś takiego jak konflikt wnioskodawcy z członkami gospodarstwa domowego to nas nie interesuje dana osoba mieszka i tym bardziej że dokłada sie do wydatków to przyjmujemy 4 osoby, tym bardziej ze jest to na korzyść składającego dostanie pomoc finansową