Ocena zasobów pomocy społecznej - nowy formularz

Strona 5 z 6    [ Posty: 54 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 kwie 2019, 14:20

Witam
My pracujemy na programie TT POMOC. Nie mam problemów z "waw".
Wszystko mam już uzupełnione (mam 70 stron). Nie wnikam czy dane są zgodne ze stanem faktycznym.
Skoro został tak opracowany formularz to trzeba to "uszanować" ;)
Zapewne nikt tego nie będzie czytał.
Było takie pismo mówiące o darmowych :D szkoleniach w Warszawie.
Poniżej link - proszę poczytać.
https://www.gov.pl/web/rodzina/narzedzi ... polecznego
Ja chętnie pojadę w delegację do "stolycy" na dwa dni. :D
Pozdrawiam
Lake
Praktykant
Od: 12 wrz 2007, 10:48
Zajmuję się: DS

Napisano: 12 kwie 2019, 15:10

Witam,
czy dostaliście taką informację:

Szkole­nie z nowego narzędzia Oceny Zasobów Pomocy Społecznej (OZPS)
Zapraszamy pra­cown­ików OPS i PCPR na szkole­nia real­i­zowane w ramach pro­jektu pn. „Narzędzie agre­gowa­nia i mon­i­torowa­nia danych w obszarze włączenia społecznego” (POWR.02.05.00–00-0111/16), których celem jest omówie­nie zmian w oce­nie zasobów pomocy społecznej wprowad­zonych w 2019 r.
Szkole­nia będą miały miejsce w Warsza­wie w ter­mi­nach wskazanych w for­mu­la­rzu rejes­tra­cyjnym. Szkole­nia mają charak­ter dwud­niowy (pier­wszy dzień w godz. 10:45–15:30, drugi dzień w godz. 8:45–13:30). Koszt prze­jazdu do kwoty 260 PLN na osobę podlega zwro­towi, koszt noclegu pokry­wany jest przez orga­ni­za­torów. Możli­wość rejes­tracji dla 1 osoby z danego OPS/PCPR do lim­itu miejsc.
Rejes­tracja prowad­zona jest w formie elek­tron­icznej. W celu zgłoszenia się prosimy o wypełnie­nie for­mu­la­rza rejestracyjnego.
Terminy od 25 - 26 kwietnia do 13 - 14 czerwca.
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam :)
kasiao
Praktykant
Od: 02 kwie 2019, 13:02
Zajmuję się: Profilaktyka, analizy

Napisano: 15 kwie 2019, 7:02

Myślę tylko tyle, że OZPS powinna być oddana Radzie do 30 kwietnia. Szkolenie 26 kwietnia to chyba trochę za późno. Nie uważacie?
panna migotka
Referent
Od: 04 sty 2017, 12:55
Zajmuję się: Pomoc społeczna

Napisano: 15 kwie 2019, 12:26

Witam.

Nie widzę takiego tematu w PCPR, a przecież OZPS robią tez powiaty. Mam problem i to dużej kategorii - nie wiem dlaczego w raportach 30 i 34 tj. kwoty świadczeń dla rodzin zastępczych i na usamodzielnienie zasila się jedynie ze sprawozdania z CAS za II półrocze. Czyżby ktoś zapomniał, że tu odmiennie jak w sprawozdaniach kwartalnych z 500+, nie liczy się narastająco tylko za każdy okres sprawozdawczy oddzielnie?

Taki drobiażdżek - w sprawozdaniu księgowym i z działalności Ośrodka będzie kwota o ok. połowę większa niż w Ocenie!

Jak to zmienić?
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:

Napisano: 16 kwie 2019, 8:40

takie pytanie mam, nie ma teraz w formularzu wyszczególnionej części dla świadczeń rodzinnych, opisujecie to szczegółowo?Np tak jak w ubiegłym roku były dane na temat liczby rodzin, liczby świadczeń i kwot świadczeń w rozbiciu na rodzaje pomocy?Czy pomijacie wogóle ten temat?
AnnaHanna1
Praktykant
Od: 05 kwie 2019, 14:24
Zajmuję się: pracownik socjalny

Napisano: 26 kwie 2019, 8:04

Witam,

pierwszy raz robię zasoby, i mam małą zagwozdkę...
w szablonie dla gmin w rozdziale 4 piszą o zasiłku wychowawczym, chodzi tutaj o świadczenie wychowawcze? nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.
Proszę o podpowiedź

"Liczba pobierających w roku oceny zasiłek wychowawczy wyniosła …….. rodzin. W stosunku do roku poprzedniego liczba ta wzrosła/zmalała o …………….. rodzin (co stanowi spadek/wzrost o ………….% w stosunku do roku poprzedniego). Całkowita kwota przyznanego świadczenia w formie zasiłku wychowawczego wyniosła ……………... zł i w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła/zmalała o …………. zł.. Liczba pobierających w roku oceny zasiłek rodzinny wyniosła …….. rodzin. W stosunku do roku poprzedniego liczba ta wzrosła/zmalała o …………….. rodzin (co stanowi spadek/wzrost o ………….% w stosunku do roku poprzedniego). Całkowita kwota przyznanego świadczenia w formie zasiłku rodzinnego wyniosła ……………... zł i w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła/zmalała o …………. zł. Poniżej prezentujemy w formie graficznej i tabelarycznej szczegółowe dane dotyczące: liczby rodzin, które otrzymały świadczenie wychowawcze w ciągu roku, kwoty świadczenia wychowawczego w ciągu roku, liczby rodzin i kwoty świadczeń w zakresie zasiłków rodzinnych, dodatków do zasiłków rodzinnych, jednorazowych dodatków z tytułu urodzenia się dziecka, jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka, liczby i kwot świadczeń pielęgnacyjnych, zasiłku pielęgnacyjnego, zasiłku pielęgnacyjnego dla niepełnosprawnego dziecka, dla osoby niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 lat o różnych stopniach niepełnosprawności, zasiłku pielęgnacyjnego dla osób, które ukończyły 75 lat, specjalnego zasiłku opiekuńczego, zasiłku dla opiekuna, świadczeń alimentacyjnych."
nike0097
Praktykant
Od: 23 lip 2018, 11:28
Zajmuję się: DS

Napisano: 26 kwie 2019, 15:28

Witam,
ja pisałam o świadczeniach wychowawczych.
Niektóre teksty są niezrozumiałe, niegramatyczne.

Właśnie przekazałam OZPS za 2018 r.!!! :D
Pozdrawiam :D
kasiao
Praktykant
Od: 02 kwie 2019, 13:02
Zajmuję się: Profilaktyka, analizy

Napisano: 29 kwie 2019, 12:50

Ja też mam to z głowy - na rok !!! Można zająć się swoimi zwykłymi obowiązkami.
panna migotka
Referent
Od: 04 sty 2017, 12:55
Zajmuję się: Pomoc społeczna

Napisano: 29 kwie 2019, 15:53

Witam, a co zrobić jak nie zdążyliśmy przekazać Radzie Gminy oceny zasobów do 30 kwietnia?
dorotaops
Referent
Od: 20 paź 2015, 13:42
Zajmuję się:

Napisano: 29 kwie 2019, 16:08

ja tez dopiero jutro oddam dla rady termin jest do 30 kwietnia
ops-ops12
Stażysta
Od: 04 maja 2017, 17:49
Zajmuję się: świadczenia wychowawcze

Strona 5 z 6    [ Posty: 54 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU